Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Kwiaty w przydomowym ogrodzie są śliczną ozdobą lecz mogą też być inwestycją

Pomimo, że za oknem z każdym dniem dnia ubywa, a chłodne ranki i wieczory mówią dość dosłownie o tym, że nadchodzi jesień


Nasze ogródki zmieniają swój kolor. Większość kwiatów już przekwitła.
Jest już inaczej. Jesień potrafi jednak oczarować.

Nie posiadasz pewności, jeżeli chodzi o to zagadnienie? To odszukaj więcej, a z pewnością dowiesz się więcej informacji na omawiany wątek.

Jeśli tylko ofiaruje nam kilka promieni słonecznych, nasze oko z trudnością ogarnia piękno płomiennych barw listowia drzew i krzewów ozdobnych. Jesień jest niezwykła. Piękne drzewa i krzewy, które w połączeniu z kwitnącymi późnym latem hortensjami, zdobnymi trawami dają naprawdę niezwykły, wręcz płomienny efekt. roślinami, które cieszą nas aż do małych przymrozków są chryzantemy ogrodowe. Nazywamy je również złocieniami a wszakże to piękne oryginalne, różnorodne rodzaje kwiatostanów, wielka paleta Kolorów i niezwykle długie i szczodre kwitnienie zadecydowały o ciągłej popularności tych roślin - zobacz tę podstronę.


chryzantemy ogrodowe
Napisał: STARS FOR EUROPE
Na podstawie: STARS FOR EUROPE


obrazeczek - dekoracje
Napisał: Jarosław Pocztarski
Na podstawie: http://www.flickr.com


Chryzantemy mają także drugą jakże istotną w naszej tradycji funkcję. Wszak dzień wszystkich świętych już całkiem niedługo a kwiaty te to chyba symbol tego naszego święta. To symbol naszej pamięci o zmarłych. Każdego roku na groby naszych bliskich szukamy pięknych roślin. Niewątpliwie największą popularnością w tym okresie cieszą się chryzantemy. Przycmentarni handlarze oferują nam wiele różnorakich odmian, różniących się nie tylko kolorem, ale także wielkością paków i samej rośliny - obejrzyj chryzantemy ogrodowe.
Gdy zdecydujemy się udekorować pomniki naszych zmarłych w chryzantemy sprzedaż jest prowadzona w w okresie wszystkich świętych dokładnie wszędzie. Ważne aby sprzedający był rzetelny i zaproponował nam świeże kwiaty.

Jeśli będziesz zdania, że umieszczone w tym tekście informacje są warte uwagi, przeczytaj jeszcze szczegóły w linku pielęgnacja roślin wrocław. Znajdziesz tam tak samo wartościowe dane.

A może udekorować groby złocieniami z własnego ogródka? Wybór należy do nas.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-19 05:22:31
Tagi: roślina, trawa, Kolor, dzień, Wybór