Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

W jakim miejscu będą lepsze warzywa i owoce, w hipermarketach czy na placach targowych.

Warzywa i owoce to jeden z z podstawowych produktów, które są kupowane przez ludzi. Dostępne są one zarówno w hipermarketach, jak też w osiedlowych sklepach i najróżniejszych placach targowych. Szczególnie te ostatnie cały czas się cieszą ogromnym zainteresowaniem, ponieważ jest tam sporo szans na to, aby zakupić produkty zdrowe i równocześnie smaczne.
Często będą tam sprzedawać osoby, jakie mają parę drzew w sadzie czy niewielki kawałek pola, i najczęściej ich warzywa i owoce uprawiane są bez udziału środków chemicznych. Przy większych gospodarstwach nie jest to możliwe, bo żaden producent owoców czy innych płodów rolnych nie zaryzykuje tego, żeby jakaś zaraza pozbawiła go plonów, dlatego też używanie różnych środków ochrony roślin jest konieczne. Wprawdzie badania potwierdzają, że wykonywanie oprysków tak jak jest zalecane nie ma większego znaczenia na jakość owoców i warzyw, lecz wiele osób zdecydowanie woli, jak nic takiego nie miało miejsca. I właśnie na lokalnych, niedużych bazarach mogą oni takie rzeczy znaleźć.Owoce
Napisał: Speedcook
Na podstawie: Speedcook
Trzeba jednak mieć na uwadze to, że bardzo często na placach targowych owoce sprzedaż prowadzona jest nie przez ludzi mających swoje towary, a przez typowych handlarzy. Nie mają oni swoich sadów czy plantacji, a zwyczajnie takimi towarami handlują, więc w ich przypadku nie ma absolutnie żadnej pewności co do tego, jak wyglądały uprawy i jak dużo środków chemicznych przy nich stosowano. Więcej na .


Głównym miejscem zaopatrywania takich handlarzy jest albo hurtownia owoców, lub też giełda, na której stoją producenci. Kupuje się przeważnie od różnych ludzi, w zależności kto ma potrzebne towary i po jakiej cenie. Tego typu osoby ze względu na to, że mają swoje stragany właśnie na placach targowych, przez niejednego klienta są uważane za rolników sprzedających swoje plony.

Masz jeszcze minutę? Jeżeli tak, to zachęcamy Cię do kolejnej strony, gdzie wyszukasz szczegółowe artykuły - wejdź w link laser ginekologiczny.

W rzeczywistości jest nieco inaczej, ale jedno należy przyznać, że najczęściej mają bardzo smaczne produkty, szczególnie w porównaniu z tym, co znajduje się na półkach marketów. Dlatego też w dalszym ciągu większość konsumentów woli jednak robić zakupy w tego typu miejscach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-09-29 20:24:08
Tagi: Targowisko, rolnicy, sady