Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Czas na hobby

Dużo badań naukowych stwierdza, że najbardziej zadowoleni z życia ludzie mają jakieś hobby. Miłe zajęcie, któremu poświęca się czas po obowiązkach, dobrze działa na nasze samopoczucie. Szczególnie jest to ważne dla osób, które są świeżymi emerytami. Ten okres w życiu osób jest krytyczny, wtedy procent śmierci idzie ostro w górę. Trudno się dziwić, wielu ludzi nagle odchodzi na emeryturę i nie dostrzega już sensu w życiu. Niezbyt korzystna jest też sytuacji, kiedy osoba po prostu leży na kanapie i wpatruje się w TV. Należy to nareszcie napisać wprost – TV ogłupia ludzi, zmienia aktywnych ludzi w nieruchawe zombie. A przecież da się chociażby kupić fajne klucze płaskie i pomyszkować trochę w garażu.
Pilarka mechaniczna
Napisał: Charles & Hudson
Na podstawie: http://www.flickr.com
To nie ściema, majsterkowanie to wspaniała idea na zajęcie. Tworzenie rozmaitych przedmiotów z drewna sprawia, że znacznie rozwija się mózg. To istotne dla osób starszych, u których zdarza się stopniowa anihilacja komórek nerwowych, co jest efektem starości. (Zobacz ) Sporo analiz stwierdza, że dobre działanie na podniesienie formy inteligencji posiadają dwie2 rzeczy: majsterkowanie oraz książki. Dziadkowie, którzy połykają lektury, cieszą się sprawnym mózgiem przed całe dekady.

Nie zwlekaj - jeśli spodobały Ci się te ciekawe wiadomości, to zajrzyj w podany link i czytaj tutaj więcej (https://osiedlenagornej.pl/aktualnosci/) nowy tekst.

Identycznie jest w sytuacji seniorów, którzy mają jakieś stymulujące hobby. Stosowanie takich urządzeń, jak np. narzędzia nieiskrzące, sprawia że intelekt jest pobudzany do zwiększonego wysiłku. Ciało seniora błyskawicznie się męczy, ale intelekt może znieść naprawdę wiele. O ile masz bliskie ci osoby, które są emerytami, spraw im prezent i zadbaj o ich kondycję intelektualną – skłoń ich, by znaleźli sobie miłe hobby, podaruj im w prezencie wygodne narzędzia bądź wciągające lektury. Polecamy

Jeśli masz narzędzia na prąd, ale w garażu nie masz dostępu go prądu, będą potrzebne ci sprawne akumulatory. Prawidłowo podładowane zagwarantują ci dużo godzin bezproblemowego majsterkowania. Polecamy też


Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-06-21 05:04:19
Tagi: hobby, majsterkowanie, akumulatory