Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

W jaki sposób trzeba przycinać drzewa owocowe oraz co powinno się o tym wiedzieć?

Przycinanie krzewów oraz drzew owocowych w ogrodzie to ogromnie istotna kwestia. Od stosownego przycinania drzew są zależne ich plony. Aczkolwiek trzeba wiedzieć, w jaki sposób przycinać drzewa oraz krzewy owocowe oraz kiedy to robić.


Pod koniec lutego trzeba pamiętać o przycinaniu śliw, jabłoni oraz gruszy. Jeżeli chodzi o drzewa z nektarynkami oraz brzoskwiniami to za przycinanie drzew należy zabrać się w cieplejszym okresie, kiedy na drzewie zaczną pojawiać się pąki. Jak pogoda już całkiem się ociepli i zajdzie zbiór owoców, wtenczas wypada zabrać się za przycinanie wiśni, moreli oraz czereśni. Przycinanie drzew owocowych powinno się przeprowadzać nadzwyczaj dokładnie, zarazem w trakcie przycinania musimy regulować kontur korony.

oferta firmy Driada
Na podstawie: pixabay.com
Przycinanie drzew to znacząca sprawa, nie wyłącznie ze względu na owoce. Drzewa, które mają za długie gałęzie prezentują się nieestetycznie, dodatkowo zdołają być także zagrożeniem dla innych jednostek. W trakcie silnego wiatru, gałąź może pęknąć i na kogoś spaść. Toteż przycinanie drzew odbywa się nie jedynie na działkach, w ogrodach czy na posesjach własnych. Też miasto jest odpowiedzialne za przycinanie drzew Warszawa. Szczególne firmy zajmują się skracaniem drzew w miastach, ogrodach oraz na skwerach. Drzewa nierzadko docinane są dwa razy w roku - wczesną wiosną oraz przed zimą, aczkolwiek naturalnie nie jest to zasadą. Ostre burze, wiatry zdołają nawet wyrwać drzewo z korzeniami, w związku z tym obcinanie drzew oraz gałęzi jest usilną oraz niezwykle obowiązkową pracą.


Też drzewa drzewa i krzewy owocowe schorowane oraz suche, spróchniałe muszą być regularnie przycinane, czasem nawet takie drzewo winno się całkowicie ściąć. Przedsiębiorstwa, które zajmują się przycinaniem drzew i gałęzi, korzystają ze specjalistycznego przyrządu, w toku prac zachowywana jest wszelka przezorność, zaś teren musi zostać precyzyjnie zabezpieczony, żeby gałąź nie spadła na przechodzących ludzi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-24 08:31:26
Tagi: drzewa, drzewo, Jabłoń, gałęzie, przycinanie