Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Jeśli zamierzasz we własnym domowym gospodarstwie uprawiać piękne chryzantemy – powinieneś zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat oryginalności tych roślin.

Chryzantemy – zwykle nazwane złocieniami, pochodzą w głównej mierze z okolic wschodu – Japoni, Korei, Chin. To wspaniałe gatunki kwiatów, które cechują się małymi, owalnymi, kolorowymi pąkami, umieszczonymi na sporej ilości rozgałęzionych łodyg z liśćmi. Warto umieścić we własnym domowym kącie choć odrobinę nasion, takich zachwycających okazów, Jednakże ich utrzymanie nie zalicza się do najłatwiejszych.


Kwiaty
Napisał: Forest and Kim Starr
Na podstawie: http://www.flickr.com
Taki rodzaj kwiatów wiążemy przede wszystkim z okresem Wszystkich Świętych. Wspaniale prezentują się wśród rodzinnych grobów i zniczy. Nie bez powodu jest ich wtedy tak dużo w punktach handlowych. Przełom października i listopada, to okres ich zakwitania. To kwiaty niewątpliwie uwielbiające krótkie dni. Należy pomyśleć zatem nad sprawą – chryzantemy a mróz - przeczytaj więcej na temat chryzantem w czasie mrozu. Kwiaty, chociaż najbogatszy plon występuje w ostatniej części roku – nie znoszą zimna i niskich temperatur. Dlatego też mało chryzantem może być hodowana na czystym gruncie. Nie pomagają też żadne fachowe osłony, materiały ochronne itp. Jedynym rozwiązaniem jest uprawa szklarniowa, w której istnieje możliwość regulowania oświetlenia i temperatury. Wtedy można posiadać te unikatowe rośliny cały rok.

Fioletowe chryzantemy
Napisał: Kristine Paulus
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dla lepszego rozkwitania, powinno się już na początku lata, pory letniej wierzchołki. Jedyną niepozytywną cechą uprawy chryzantem jest to, iż poprzez rozkwit w końcu roku, wiele egzemplarzy spośród uprawianych roślin zamarza i obumiera. Warto jednak lokować kapitał w takie pięknie okazy, które znakomicie udekorują środek budynku mieszkalnego, hol, podwórze, czy inne miejsca. Kwestia – chryzantemy a mróz jest zatem sporna i warto o nią pytać profesjonalnych ogrodników. Ceny nabycia tego gatunku roślin jest różnorodna. Zależy od okresu, w jakim zostają zakupione kwiaty, rodzaju, a przede wszystkim miejsca. W kraju, należy zakupić te rośliny w hurtowniach roślinnych.

Chryzantemy, to piękne, dekoracyjne kwiaty. Choć ich posiadanie nie zalicza się do najprostszych – należy inwestować czas i pieniądze dla efektownych okazów w okresie rozkwitania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-22 12:44:27
Tagi: kwiaty, rośliny, Wszystkich Świętych, ogrodnik, złocienie