Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Jak skutecznie zabezpieczyć posiadane drewno przed pasożytami?

Spora część z nas doskonale wie, że drewno jest jednym z materiałów, który w naszym życiu odnajduje niezmiernie rozległe zastosowanie. Jest ono przez nas użytkowane w podobny sposób, jako materiał do budowy domu, ale i także jako główny surowiec na bazie, jakiego powstają meble. Jednym słowem jest niezmiernie popularne i równocześnie mocne tworzywo.
Aby mogło nam ono jednak służyć przez długie lata, musimy o nie należycie zadbać. Niestety praktyka ukazuje nam, że niejednokrotnie nie wiemy, jakim sposobem to właściwie uczynić. Drewno jest bowiem szczególnym materiałem, które narażone jest na oddziaływanie wielu czynników niszczących. Do ich grona zaliczyć działanie różnorodnych pasożytów, które żywią się drewnem. Potrafią być one niezmiernie destruktywne w swoim działaniu, w następstwie tego też powinniśmy obowiązkowo dobrze przed nimi się ochronić.

Ten odnośnik do serwisu (https://www.etteplan.com/pl/uslugi/rozwiazania-programistyczne-do-dokumentacji-technicznej) kieruje do niesamowicie ciekawej strony, która ma równie interesujące informacje na omawiany temat.

Wyłącznie takie nastawienie z naszej strony pomoże uchronić je w dobrym stanie do dalszego zastosowania. akie alternatywy ochrony przed pasożytami żywiącymi się drewnem musimy w takim razie koniecznie wziąć pod uwagę?

szkodniki drewna
Napisał: Ratmar
Na podstawie: http://ratmar.com/
Nasze alternatywy działania w tym przedmiocie będą przede wszystkim uwarunkowane od rodzaju pasożyta, który zaatakuje posiadane przez nas drewno. Z doświadczenia wynika, że największą ilość trudności wywołuje nam zwalczanie zwalczanie much spuszczela. Jest to pasożyt, jakiego przedmiotem ataku jest przeważnie drewno miękkie. Na nieszczęście występuje on na terenie całej Polski, dlatego też transportowanie naszego drewna nie będzie sprawnym rozwiązaniem. Na rynku odnajdziemy dzisiaj dużo fachowo działających firm, które zaproponują nam metody totalnej eliminacji spuszczela (więcej informacji o szkodnikach drewna). Znaczna część z nich opiera się na używaniu gazów, jakie są zupełnie neutralne dla konstrukcji drewna.
Pod najmniejszym pretekstem nie możemy zdecydować się na metody chemiczne, dlatego że mogą one zetrzeć drewnianą nawierzchnię posiadanych przez nas elementów, czego za wszelką cenę pragnęlibyśmy uniknąć. Kilkukrotne zrealizowanie tego typu zabiegu pozwoli nam skutecznie wyeliminować spuszczela z magazynowanych przez nas drewnianych obiektów. Źródło: usług DDD Ratmar.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-05 14:31:32
Tagi: drewno, drzewo, pasożyt