Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Najwyższa pora na aranżację Twojego ogrodu i balkonu - poczuj się jak w raju

Lato co prawda idzie ku zakończeniu, ale upalna aura wcale nas nie opuszcza. Wieczory są już krótsze, ale z pewnością można je spożytkować na siedzenie przy grillu. Hiciorem spotkań u moich kumpli, którzy mają dom trochę na uboczu miasta są przepyszne grillowane pieczarki.

Aranżacja tarasu
Napisał: Ikea
Na podstawie: Ikea
Sposób ich zrobienia jest niezwykle prosty. Od kapeluszy odrywamy nóżki, zapełniamy je drobno startym żółtym serem, dokładamy pokrojoną w ćwiartki oliwkę i niewiele przyprawy warzywnej (starczy szczypta!). Następnym łatwym do przygotowania specjałem z grilla jest cukinia - na ogórd.

Po prostu trzeba skroić ją w plastry. Jeśli chcemy, można ją również przez noc trzymać w uprzednio przygotowanej marynacie. Do jej przygotowania trzeba ci tylko oliwy z oliwek i ulubionych ziół. Ja np. zawsze dodaję zioła prowansalskie, sól i pieprz. Kawałki cukini zostawiam w tej zalewie i daję na noc w chłodne miejsce. Jednak moim najsmaczniejszym przysmakiem z grilla są szaszłyki. Z tym, że te już najbardziej lubię z mięsem. Preferuję te z piersią z kurczaka – jest lekka, nie ma prawie tłuszczu, i jest niesamowicie zdrowa. Kroję ją w niedużą kawałki, marynuję przez noc w zaprawie z oliwy i przyprawy do kurczaka, a następnie nabijam na patyczki przemiennie z pomidorem, papryką, zieloną cebulą i ogórkiem.

Jakiś czas temu moim znajomym wpadło trochę więcej pieniędzy na konto bankowe i teraz mogą jakoś urządzić nasze miejsce spotkań. Wyśnili sobie, że będzie to taras w stylu śródziemnomorskim - w stylu śródziemnomorskim. Zrobili już początkowy projekt, buszują w sklepach, a w piwnicy są już płytki. Ogrodnik doradził kilka pasujących krzewów, które będą rosły w donicach. Na wiosnę kroi się rozpoczęcie sezonu grillowego w stylu śródziemnomorskim.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-17 16:24:36
Tagi: grill, oliwki, mięso, piwnica, pieczarka