Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Wybieramy bruk Funkcjonalność i walory estetyczne – kostka brukowa

Może i istnieją osoby, dla których idealnym miejscem na ziemi jest ich mieszkanie w bloku, lecz są i tacy, którzy bez ogrodu więdną niczym kwiatek bez wody.


Nawierzchnia wykonana z kostki Promenada® Ruda kobaltu
Napisał: Bruk-Bet®
Na podstawie: Bruk-Bet®
Nie są im obce nieustanne prace na posesji, dokładają wszelkich starań by ich dom prezentował się jak najpiękniej, wyrażał ich osobowość oraz styl. Okazały ogród, zadbany teren wokół domu to wizytówka każdego gospodarza, a przemyślane rozwiązania łączą funkcjonalność i walory estetyczne.
Powierzchnia wyłożona kostką brukową upiększy każdą, pozornie ”bezbarwną” powierzchnię, zapewniając komfort mieszkańcom.
Interesujące wzory ułożone z kostki powodują, że dom prezentuje się ciekawie i oryginalnie.
Oprócz tradycyjnych kształtów istnieją również kostki imitujące stary bruk - (czyszczenie kostki brukowej poznań) czy też kostki w kształcie klinów, z których łatwo układa się okręgi, wachlarze czy rybie łuski. Są kostki o nieregularnych kształtach, idealne do ogrodu, jak i te o bardziej regularnym kształcie, pasujące do designerskiej architektury.
Obecnie nie jesteśmy skazani na kilka prostych wzorów kostki brukowej. Dziś to bogactwo barw i kształtów. Przy użyciu odpowiednich barwników można otrzymać interesujące barwy. To czy przed naszym domem zostanie położona kostka szara czy w kolorach jesieni będzie zależało tylko od naszej decyzji.


Podjazd, ścieżki – od furtki do domu przeważnie prowadzimy jak najkrótszą drogą gdyż omijanie przeszkód jest niepotrzebne. Jednak w naszym ogrodzie panuje odwrotna zasada: dróżki mają przykuwać uwagę, zakręcać się by za chwilę pojawić się w całej swej okazałości. Powinny być również jak najbardziej naturalne, dlatego kostka brukowa spisze się znakomicie.
Jeżeli właśnie położyć kostkę brukową na podwórku, możemy skorzystać z Internetu wpisując w wyszukiwarkę frazę: kostka brukowa poznań którą można podejrzeć w tym miejscu.
Producenci zapewniają nam profesjonalną pomoc w projekcie oraz organizację transportu zakupionego towaru. Prace brukarskie wykonują kompleksowo tzn. od wykonania koryta, ułożenia kostki, przez wykonanie trawników na ogrodach kończąc. Kostka brukowa to elegancja i niezmienność na długie lata.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-08 05:05:38
Tagi: ogród, kostka brukowa, kostka, dom, architektura, podjazd