Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Światło w ogrodzie

Ze światłem bywa jak z grą w kasynie. Można wygrać albo przegrać. Dobrze dostosowane światło zdziała cuda, nietrafione wszystko zmarnuje. I nie jest ważne czy jest to dom, park czy miejska ulica. Światło ma nas prowadzić, wskazywać drogę, uspokajać, a z tym bywa różnie.

Nocne oświetlenie ulic
Wybór właściwej oświetlenia to trzy czwarte sukcesu. Zatem wskazane jest, by już w trakcie budowy domu pomyśleć, która część budynku mieszkalnego, ściana lub zakątek ogrodu jest warta zaakcentowania. Choć trudno to określić w czasie kiedy budynek jest dopiero na początku drogi swego istnienia, musimy przeznaczyć temu tematowi nieco czasu.

Patrząc na najnowsze katalogi projektantów wnętrz, można zauważyć, jak ogromną rolę w obecnych czasach mają elementy nowoczesne, wcześniej nieodkryte i nietypowe.

Czy zamieszczony tu wpis wydaje Ci się intrygujący? Pragniesz obejrzeć dużo informacji na podobny temat? Zatem idź tu donice z włókna szklanego i czytaj nowy wątek.

Dotyczy to nie tylko budowy i kształtu samego domu, ale również dodatkowych elementów, których zasadniczym celem jest nadanie charakteru budowli. Jednym z takich elementów są lampy ogrodowe, których rola jest bardzo duża i znacząca.

Ogród nocą
Napisał: www.elswar.pl
Na podstawie: www.elswar.pl
W dzisiejszych czasach lampy ogrodowe montowane są nie tylko po to, aby oświetlić drogę i dróżki, ale również po to, by dodać tajemniczości i elegancji posesji. Temat ogrodów to dziś pełen wachlarz pomysłów, o których wcześniej byśmy nie pomyśleli. Projektanci ogrodów proponują wykorzystanie w ogrodzie posągów, szemrzących fontann lub też oczka wodnego, których obecność sprawi, iż ogród będzie uspokajał swoich właścicieli i pozwoli im na chwile relaksu. Z całą pewnością lampy ogrodowe to kropka nad „i” zielonej przestrzeni i pomagają stworzyć taki wizerunek ogrodu, jaki sobie wyśnimy.

W internecie znajdziemy wiele sklepów z oświetleniem, nie tylko do domów i ogrodów, mających w asortymencie np. lampy uliczne czy parkowe. Oprawy uliczne Led, lampy Led odpowiednio rozmieszczone zapewniają większy komfort jazdy i lepszą widoczność w trakcie jazdy.

Masz chęć poznać inne podobne pomocne porady? Jeżeli tak, to zobacz tutaj (http://www.flowerqueen.com.pl/), a z pewnością nie odczujesz zawodu.

Z powodzeniem lampy uliczne są wykorzystywane także przy oświetlaniu chodników, osiedli czy parkingów. Dzięki ich zastosowaniu ulice, parki zachwycają urodą, dając nam jednocześnie poczucie bezpieczeństwa.

A przecież na tym zależy nam najbardziej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-08 06:53:39
Tagi: oświetlenie, dom, budynek, design, architektura, katalog