Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Światło w ogrodzie

Ze światłem bywa jak z grą w kasynie. Można wygrać albo przegrać. Dobrze dostosowane światło zdziała cuda, nietrafione wszystko zmarnuje. I nie jest ważne czy jest to dom, park czy miejska ulica. Światło ma nas prowadzić, wskazywać drogę, uspokajać, a z tym bywa różnie.
Nocne oświetlenie ulic
Wybór właściwej oświetlenia to trzy czwarte sukcesu. Zatem wskazane jest, by już w trakcie budowy domu pomyśleć, która część budynku mieszkalnego, ściana lub zakątek ogrodu jest warta zaakcentowania. Choć trudno to określić w czasie kiedy budynek jest dopiero na początku drogi swego istnienia, musimy przeznaczyć temu tematowi nieco czasu.

Patrząc na najnowsze katalogi projektantów wnętrz, można zauważyć, jak ogromną rolę w obecnych czasach mają elementy nowoczesne, wcześniej nieodkryte i nietypowe. Dotyczy to nie tylko budowy i kształtu samego domu, ale również dodatkowych elementów, których zasadniczym celem jest nadanie charakteru budowli. Jednym z takich elementów są lampy ogrodowe, których rola jest bardzo duża i znacząca.

Ogród nocą
Napisał: www.elswar.pl
Na podstawie: www.elswar.pl
W dzisiejszych czasach lampy ogrodowe montowane są nie tylko po to, aby oświetlić drogę i dróżki, ale również po to, by dodać tajemniczości i elegancji posesji. Temat ogrodów to dziś pełen wachlarz pomysłów, o których wcześniej byśmy nie pomyśleli. Projektanci ogrodów proponują wykorzystanie w ogrodzie posągów, szemrzących fontann lub też oczka wodnego, których obecność sprawi, iż ogród będzie uspokajał swoich właścicieli i pozwoli im na chwile relaksu. Z całą pewnością lampy ogrodowe to kropka nad „i” zielonej przestrzeni i pomagają stworzyć taki wizerunek ogrodu, jaki sobie wyśnimy.

W internecie znajdziemy wiele sklepów z oświetleniem, nie tylko do domów i ogrodów, mających w asortymencie np. lampy uliczne czy parkowe. Oprawy uliczne Led, lampy Led odpowiednio rozmieszczone zapewniają większy komfort jazdy i lepszą widoczność w trakcie jazdy. Z powodzeniem lampy uliczne są wykorzystywane także przy oświetlaniu chodników, osiedli czy parkingów. Dzięki ich zastosowaniu ulice, parki zachwycają urodą, dając nam jednocześnie poczucie bezpieczeństwa.A przecież na tym zależy nam najbardziej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-08 06:53:39
Tagi: oświetlenie, dom, budynek, design, architektura, katalog