Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

March 2019 archive

Posiadasz w portfelu pieniądze, które chcesz przeznaczyć na prezenty 176TAN dla swoich bliskich? Zastanów się co możesz im ofiarować, by byli uradowani

drogeria
Napisał: East Midtown
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przed chwilą dostałeś awans w pracy i gratyfikację motywacyjną? Nie wiesz co zrobić z dodatkowymi pieniędzmi? Już dzisiaj zrób upominki dla całej familii, a wszyscy będą Ci wdzięczni!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-30 23:50:33
Tagi: ubrania, Krem, ciuchy, balsam, sekatory, czytnik płyt

Najlepsze elementy dekoracyjne do ożywienia naszego ogródka

kompozycja z kamieni do ogrodu
Napisał: waferboard
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ogród to nasz własny zminiaturyzowany kawałeczek natury. Jeśli dążymy do utworzenia w nim namiastki naturalnego krajobrazu, na pewno znajdziemy zakątek na kompozycje z kruszywa.

Na niedużej działce w mieście jest możliwość urządzić koło domu miły mały ogródek. Zanim zaczniemy projektowanie, bierzemy pod uwagę każdą drobnostce. W miejskim ogródku niezwykle ważne jest stworzenie iluzji większej powierzchni, ale również zakup właściwych roślin. Kamień otoczak, to kamień o zaokrąglonych kształtach, uformowany przez tarcie i obijania się o siebie w korytach płynącej wody.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-25 19:59:35
Tagi: kamienie, kostka, działka, barwa, wzory, fasady, walory

Wysoka jakość naszych propozycji – kamień do ogrodu

kominek - urocze miejsce w domu
Napisał: Andrea DG
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z pewnością ogród powoduje, iż nawet przeraźliwie zestresowany osobnik generalnie ma okazję wreszcie zrelaksować się, pozapominać o ogromnym stresie. Jednakże nie jest powiedziane, że ogród to tylko błogi odpoczynek. Trzeba również dbać o to by chociażby niemalże codziennie doglądać wszelakich prac. Przykładowo świetne jest to by zadbać o kamienne otoczaki. Fakty są takie, że ten ogród, w którym jest oczko wodne, to jest niesamowity. Takie są fakty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-22 23:57:35
Tagi: firmy, praca, kominek, dowóz, możliwość, błogi wypoczynek

Czemu warto inwestować swoje finanse w profesjonalne produkty takie jak kosiarki do trawy?

kosiarki
Napisał: Gardena
Na podstawie: Gardena
Aktualnie wskutek wielu różnorakich czynników możemy dostrzec, że mamy dostęp do coraz większej liczby bardziej rozmaitych produktów. Jest to bezsprzecznie zjawisko pozytywne, choć z drugiej strony często powstaje wśród przyszłych konsumentów wątpliwość odnośnie tego, co warto kupić w pierwszej kolejności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-19 16:11:36
Tagi: kosiarki, kurtki, sklepy, ładowarki

Najwyższa pora na aranżację Twojego ogrodu i balkonu - poczuj się jak w raju

Taras
Napisał: IFTM Internorm
Na podstawie: IFTM Internorm
Lato wprawdzie idzie ku końcowi, ale upalna aura nie mija. Wieczory są już szybsze, ale na pewno można je wykorzystać na siedzenie przy grillu. Najlepszym daniem podczas grili u moich kumpli, którzy mieszkają dość na przedmieściach są rewelacyjne grillowane pieczarki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-17 16:24:36
Tagi: grill, oliwki, mięso, piwnica, pieczarka

Sauna ogrodowa może nam zapewnić wiele radości

Sauna parowa
Napisał: Hotel Arthur
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dobrym planem będzie sauna ogrodowa. Sporo mówi się obecnie o niesamowitych właściwościach sauny, które powodują, że my się odprężamy, a równocześnie nasz organizm zyskuje na zdrowiu. Dlatego nie może nas zaskakiwać, że coraz więcej osób zaczyna się zastanawiać, czy nie okaże się dla nich odpowiednim rozwiązaniem sauna ogrodowa. Będzie to mały, drewniany budynek, w którym znajdują się ławki i właściwie przygotowany piecyk.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-17 14:42:37
Tagi: ogród, sauna

Profesjonalna oferta wycinania drzew, czyli jak wygląda praca arborysty

polowanie
Napisał: Fyn Kynd
Na podstawie: http://www.flickr.com
Fachowa i dokładna pielęgnacja drzew w Warszawie ma nadzwyczaj znaczne znaczenie, bowiem to właśnie wizerunek drzew znacznie wpływa na wygląd całego miasta. Drzewa nie tylko są istotnym fragmentem całego środowiska, jakie zamieniają dwutlenek węgla na tlen, ale również pełnią rolę estetyczną. Na pewno o wiele milej chodzi nam się w ładnym i zadbanym parku, aniżeli w miejscu, w którym drzewa się niezadbane, uschnięte, zaś pod nogami szeleszczą szpecące, nieestetyczne liście.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-17 05:02:37
Tagi: drzewa, drzewo

Inwentaryzacja chronionych gatunków zwierząt i także roślin - sprawdź, co jest chronione

jeleń
Napisał: Roman Filipkowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszelka inwestycja budowlana może mieszać się w środowisko przyrodnicze oraz zagrażać różnym gatunkom roślin czy też zwierząt na danym terenie. Toteż przed zapoczątkowaniem jakiejkolwiek budowy zawsze należy pieczołowicie i szczegółowo omówić jej plan oraz daną inwestycję. Istnieje multum chronionych gatunków roślin i zwierząt, wskutek tego w okręgach, w których ich występowanie jest wysokie nie powinno wtrącać się w naturalne środowisko w stopniu zagrażającym owym gatunkom.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-16 00:03:37
Tagi: zwierzęta, flora

Czy pragniemy u siebie zainstalować grill gazowy ogrodowy?

Warszawa
Na podstawie: www.morguefile.com
C roku, kiedy tylko temperatura się troszeczkę ociepli zaczyna się sezon na grilla. Część ludzi korzysta z takich składanych, które na zimę będą wkładane do piwnicy, lecz okazują się być także tacy ludzie, którzy w swoich ogrodach budują grill na stałe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-15 15:13:37
Tagi: grill, SPA, rzeczy, ludzie

Właściwa pielęgnacja drzew w miastach

drzewa jesienią
Napisał: manray3
Na podstawie: http://www.flickr.com
W pewnych miastach nie sposób nie zachwycić się zielenią, nie tylko pasami zieleni, ale niemalże każdym objawem zieleni w mieście. Widać, że drzewa są odpowiednio poprzycinane, że każdy przejaw zieleni jest uporządkowany. W parkach miejskich też panuje ład.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-14 20:10:37
Tagi: gałęzie, firmy, odśnieżanie, wycinka

Zalety kostki sjenitowej

ściezka ogrodowa
Wybór odpowiedniej kostki do wyłożenia choćby chodnika przed domem nie bywa w większości wypadków kwestią łatwą. Aby dobrze wybrać najlepiej zapoznać się bliżej z samą tą kwestią, poznać marki robiące kostki i kruszywa drogowe i kierować się osądami jedynie wytrawnych, sprawdzonych fachowców w tej dziedzinie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-14 06:05:38

Kwiaty – czemu są tak istotne?

Cóż jest piękniejszego niż kwiaty? Niełatwo wskazać podobne elementy, które tak mocno umilają nam żywot. Zobaczmy, przy jak wielu okazjach są przydatne. Kwiaty zwykle wręcza się ludziom, którym zamierza się za coś się odwdzięczyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-13 19:40:37

Marzysz o interesującej aranżacji ogródka? Możesz decydować się na saunę lub inne fajne elementy z drewna

Ogród
Napisał: Berlt Watkin
Na podstawie: https://www.flickr.com
Dla wielu ludzi dopieszczony i wypielęgnowany ogród okazuje się wielkim powodem do dumy i miejscem, któremu poświęca się rzeczywiście wiele uwagi. Na tę chwilę bardzo popularne jest troszczenie się nie tylko o design budynku, lecz także terenów otaczających budynek. Można to uczynić na bardzo dużo sposobów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-09 04:27:39
Tagi: ogród, sauna, altana, ogródek, domek drewniany

Warto przekonać się czym różnią się odmiany winogron

winogrona w sałatce owocowej
Napisał: Ruthanne Reid
Na podstawie: http://www.flickr.com
W Polsce także się uda zrobić wspaniałe wino Jeśli zdaje nam się, że w naszym środowisku nie posiadamy szans na posiadanie winogron właściwych na dobrej jakości wino, to musimy zaznaczyć, że jesteśmy w błędzie. Istnieje wiele odmian, które z sukcesem można hodować również u nas, a co ważniejsze ich grona są tak wspaniałe, że bez wątpienia będziemy w stanie zrobić z nich niesamowite wino, które każdemu będzie smakować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-08 18:06:39
Tagi: winogrona, wino, odmiany, Cabernet

Światło w ogrodzie

LED
Napisał: Dennis van Zuijlekom
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z oświetleniem jest jak z grą w ruletkę. Można wygrać albo przegrać. Prawidłowo dostosowane światło spełni swą rolę, nietrafione wszystko zmarnuje. I nie ma różnicy czy jest to prywatna posesja, ogród czy miejska ulica. Światło ma nas prowadzić, wskazywać drogę, uspokajać, a z tym bywa różnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-08 06:53:39
Tagi: oświetlenie, dom, budynek, design, architektura, katalog

Wybieramy bruk Funkcjonalność i walory estetyczne – kostka brukowa

Kostka brukowa Colloseum
Napisał: LIBET Decco
Na podstawie: LIBET Decco
Może i istnieją osoby, dla których wymarzonym miejscem na założenie domu jest ich m3, lecz są i tacy, którzy bez ”kawałka własnej zieleni” nie wyobrażają sobie swej egzystencji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-08 05:05:38
Tagi: ogród, kostka brukowa, kostka, dom, architektura, podjazd

Wygląd posesji także jest ważny

oczko wodne
Zawsze chcemy, by nasz dom przedstawiał się jak najwspanialej, tak by goście byli na pewno pełni zachwytu dla naszej pracy i dla naszych zdolności, kiedy chodzi o aranżację pomieszczeń. Nie mniej należy zatroszczyć się również o to, by jego otoczenie przedstawiało się jak najwspanialej, ponieważ to przecież w początkowej chwili zauważają goście, zanim wejdą do domu. A żeby posiadać piękny teren na pewno nie warto się jakoś specjalnie wysilać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-07 22:05:39
Tagi: Oczko, ozdoba, aranżacja, rybka

Zabawy ogrodowe

Róża ogrodowa
Napisał: anne arnould
Na podstawie: http://www.flickr.com
W nowym tysiącleciu wybór dobrych elementów do wystroju ogrodu nie bywa jednak zwyczajowo kwestią łatwą. Altany, lub również skalniaki to kwestie, jakie czasem są w stanie powodować trudności, szczególnie tym osobom, jakie nie znają się tak dobrze na sztuce ogrodnictwa. Jeszcze większe problemy mogą miewać przyjaciół z dziećmi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-04 07:09:56
Tagi: altany, skalniaki, dzieci, trampolina, atrakcje ogrodowe, Drewniane domki

Jakie akcesoria domowe podobają się szczególnie?

Sofa, narożnik wypoczynkowy Kvadra Basic
Napisał: Kvadra
Na podstawie: Kvadra
Nadzwyczaj dopracowane oferty w zakresie urządzania oraz aranżacji ogólnej wnętrz w domach czy mieszkaniach znajdują się w ulepszonym katalogu marki. Dzięki temu, że pracujący na sukces firmy od dawna profesjonaliści nie boją się sięgać po nowatorskie czy nierzadko oryginalne opcje, powstało ogrom świetnie przygotowanych opcji. Jeśli chodzi o poduszki ogrodowe, wybierane są one na rynku szczególnie chętnie, głównie dlatego, że wpasowane są one w standardy wymagane przez konsumentów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-03 09:48:40
Tagi: dom, sofy, kanapy, wersalki, poduszki ogrodowe

Katowice centrum największych zakupów na Śląsku

Jak zakupy to w stolicy śląska-Katowicach! Są tam gigantyczne ilości sklepów proponujące wiele atrakcyjnych rzeczy, a jedną z nich są kolczyki. Która kobieta nie ma tego oryginalnego dodatku w swej szkatułce? Kolczyki to niezbędny szczegół, który jest dopełnieniem dziennego stroju. Jak wiele kreacji tyle kolczyków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-01 00:21:41
Tagi: kurtki, kolczyki