Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

March 2019 archive

Posiadasz w portfelu pieniądze, które chcesz przeznaczyć na prezenty 176TAN dla swoich bliskich? Zastanów się co możesz im ofiarować, by byli uradowani

drogeria
Napisał: East Midtown
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przed chwilą dostałeś awans w firmie i gratyfikację motywacyjną? Nie wiesz co zrobić z ponadprogramowymi pieniędzmi? Już teraz zrób niespodzianki dla całej rodziny, a wszyscy będą Ci wdzięczni!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-30 23:50:33
Tagi: ubrania, Krem, ciuchy, balsam, sekatory, czytnik płyt

Najlepsze elementy dekoracyjne do ożywienia naszego ogródka

kompozycja z kamieni do ogrodu
Napisał: waferboard
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ogród to nasz własny zmniejszony kawałeczek natury. Jeśli dążymy do utworzenia w nim namiastki zdrowego zakątka, na pewno wygospodarujemy miejsce na kompozycje z kruszywa.

Na małej działce w mieście jest możliwość stworzyć obok domu kolorowy mały ogród. Nim zabierzemy się do projektowania, musimy wziąć pod uwagę każdą drobnostce. W miejskim ogródku niezmiernie ważne jest stworzenie iluzji większej powierzchni, jak też sadzenie właściwych roślin. Kamień otoczak, to kamień o owalnych kształtach, uformowany wskutek tarcia i uderzania się o siebie w korytach płynącej wody.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-25 19:59:35
Tagi: kamienie, kostka, działka, barwa, wzory, fasady, walory

Wysoka jakość naszych propozycji – kamień do ogrodu

kominek - urocze miejsce w domu
Napisał: Andrea DG
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niewątpliwie ogród sprawia, iż nawet bardzo zestresowany człowiek ogólnie może wreszcie wypocząć, zapomnieć o wszechobecnym stresie. Jednak nikt nie powiedział, że ogród to tylko błogi odpoczynek. Należy także dbać o to by choćby praktycznie każdego dnia doglądać wszelkiego rodzaju prac. Np. doskonałe jest to, aby dbać o kamienne otoczaki. Fakty są takie, że taki ogród, w którym mieści się oczko wodne, to jest czymś niezwykłym. Takie są fakty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-22 23:57:35
Tagi: firmy, praca, kominek, dowóz, możliwość, błogi wypoczynek

Czemu warto inwestować swoje finanse w profesjonalne produkty takie jak kosiarki do trawy?

kosiarki
Napisał: Gardena
Na podstawie: Gardena
W dzisiejszych czasach wskutek wielu różnorakich determinant mamy okazję zauważyć, że mamy dostęp do rosnącej liczby bardziej rozmaitych dóbr. Jest to niewątpliwie zjawisko pozytywne, choć z drugiej strony często powstaje w gronie zainteresowanych użytkowników rozbieżność odnośnie tego, co należy nabyć w pierwszej kolejności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-19 16:11:36
Tagi: kosiarki, kurtki, sklepy, ładowarki

Najwyższa pora na aranżację Twojego ogrodu i balkonu - poczuj się jak w raju

Taras
Napisał: IFTM Internorm
Na podstawie: IFTM Internorm
Lato wprawdzie idzie ku końcowi, ale upalna aura nie mija. Wieczory są już szybsze, ale na pewno można je wykorzystać na siedzenie przy grillu. Najlepszym daniem podczas grili u moich kumpli, którzy mieszkają dość na przedmieściach są rewelacyjne grillowane pieczarki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-17 16:24:36
Tagi: grill, oliwki, mięso, piwnica, pieczarka

Sauna ogrodowa może nam zapewnić wiele radości

Sauna parowa
Napisał: Hotel Arthur
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sauna ogrodowa może okazać się niesamowitym pomysłem. Sporo opowiada się teraz o niesamowitych właściwościach sauny, które sprawiają, że my się relaksujemy, a równocześnie nasz organizm zyskuje na zdrowiu. Dlatego nie może nas zaskakiwać, że coraz więcej osób rozpoczyna się zastanawiać, czy nie okaże się dla nich odpowiednim rozwiązaniem sauna ogrodowa. Będzie to niewielki, drewniany domek, w którym znajdują się ławki i właściwie przyszykowany piecyk.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-17 14:42:37
Tagi: ogród, sauna

Profesjonalna oferta wycinania drzew, czyli jak wygląda praca arborysty

polowanie
Napisał: Fyn Kynd
Na podstawie: http://www.flickr.com
Fachowa i skrupulatna pielęgnacja drzew w Warszawie ma ogromnie wielkie znaczenie, gdyż to właśnie wizerunek drzew znacznie wpływa na wygląd całego miasta. Drzewa nie tylko są znaczącym fragmentem całego środowiska, jakie zamieniają dwutlenek węgla na tlen, ale także pełnią rolę estetyczną. Na pewno o wiele milej spaceruje nam się w ładnym i zadbanym parku, niż w miejscu, w którym drzewa się niezadbane, uschnięte, natomiast pod nogami szeleszczą brzydkie, nieestetyczne liście.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-17 05:02:37
Tagi: drzewa, drzewo

Inwentaryzacja chronionych gatunków zwierząt i także roślin - sprawdź, co jest chronione

jeleń
Napisał: Roman Filipkowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każda inwestycja budowlana może mieszać się w środowisko naturalne oraz zagrażać różnorodnym gatunkom roślin czy też zwierząt na konkretnym terenie. W związku z tym przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy zawsze wypada dokładnie i drobiazgowo omówić jej plan i daną inwestycję. Istnieje masa chronionych gatunków roślin oraz zwierząt, wobec tego w regionach, w których ich występowanie jest wielkie nie powinno wtrącać się w naturalne środowisko w stopniu zagrażającym tym gatunkom.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-16 00:03:37
Tagi: zwierzęta, flora

Czy pragniemy u siebie zainstalować grill gazowy ogrodowy?

Warszawa
Na podstawie: www.morguefile.com
C roku, gdy jedynie temperatura się troszkę ociepli zaczyna się okres na grilla. Sporo ludzi chce korzystać z takich składanych, które na zimę są chowane do piwnicy, ale są także tacy ludzie, którzy w swoich ogrodach stawiają grill na stałe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-15 15:13:37
Tagi: grill, SPA, rzeczy, ludzie

Właściwa pielęgnacja drzew w miastach

drzewa jesienią
Napisał: manray3
Na podstawie: http://www.flickr.com
W niektórych miastach zachwycamy się zielenią, nie jedynie pasami zieleni, ale niemalże każdym objawem zieleni w mieście. Da się zauważyć, że drzewa są odpowiednio poprzycinane, że wszystkie przejawy zieleni zostały uporządkowane. W parkach miejskich również panuje ład.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-14 20:10:37
Tagi: gałęzie, firmy, odśnieżanie, wycinka

Zalety kostki sjenitowej

ściezka ogrodowa
Wybór odpowiedniej kostki do wyłożenia chociażby chodnika przed domem nie bywa zwyczajowo sprawą banalną. Aby trafnie dokonać wyboru najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą tą kwestią, poznać firmy robiące kostki i kruszywa drogowe i kierować się opiniami wyłącznie wytrawnych, sprawdzonych specjalistów w tej dziedzinie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-14 06:05:38

Kwiaty – czemu są tak istotne?

Cóż jest piękniejszego niż kwiaty? Niełatwo wskazać podobne elementy, które tak mocno umilają nam żywot. Zobaczmy, przy jak wielu okazjach są przydatne. Kwiaty zwykle wręcza się ludziom, którym zamierza się za coś się odwdzięczyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-13 19:40:37

Marzysz o interesującej aranżacji ogródka? Możesz decydować się na saunę lub inne fajne elementy z drewna

Ogród
Napisał: Berlt Watkin
Na podstawie: https://www.flickr.com
Dla wielu osób dopieszczony oraz wypielęgnowany ogródek okazuje się dużym powodem do dumy i miejscem, któremu poświęca się naprawdę dużo uwagi. Na tę chwilę bardzo modne jest dbanie nie tylko o design domu, ale też terenów wokół budynku budynek. Można to zrobić na bardzo dużo sposobów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-09 04:27:39
Tagi: ogród, sauna, altana, ogródek, domek drewniany

Warto przekonać się czym różnią się odmiany winogron

winogrona w sałatce owocowej
Napisał: Ruthanne Reid
Na podstawie: http://www.flickr.com
W Polsce też się da wykonać pyszne wino Gdy zdaje nam się, że w naszym środowisku nie mamy szans na posiadanie winogron dobrych na wysokiej jakości wino, to musimy wiedzieć, że jesteśmy w błędzie. Istnieje wiele odmian, które z powodzeniem możemy siać również u nas, a co istotniejsze ich owoce są tak pyszne, że na pewno będziemy w stanie wykonać z nich wspaniałe wino, które każdemu będzie smakować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-08 18:06:39
Tagi: winogrona, wino, odmiany, Cabernet

Światło w ogrodzie

LED
Napisał: Dennis van Zuijlekom
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ze światłem bywa jak z grą w ruletkę. Można dużo wygrać albo też dużo stracić. Z rozmysłem dostosowane światło zdziała cuda, nietrafione przyniesie odwrotny skutek. I nie jest ważne czy jest to dom, park czy ulica w mieście. Światło ma nas prowadzić, wskazywać drogę, zapewniać bezpieczeństwo, a z tym bywa różnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-08 06:53:39
Tagi: oświetlenie, dom, budynek, design, architektura, katalog

Wybieramy bruk Funkcjonalność i walory estetyczne – kostka brukowa

Kostka brukowa Colloseum
Napisał: LIBET Decco
Na podstawie: LIBET Decco
Z całą pewnością są osoby, dla których idealnym miejscem na ziemi jest ich mieszkanie w bloku, jednak są i tacy, którzy bez ogrodu nie wyobrażają sobie swej egzystencji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-08 05:05:38
Tagi: ogród, kostka brukowa, kostka, dom, architektura, podjazd

Wygląd posesji także jest ważny

oczko wodne
Wciąż chcemy, aby nasz dom przedstawiał się jak najlepiej, tak żeby goście byli na pewno cali podziwu dla naszej pracy i dla naszych zdolności, kiedy chodzi o aranżację pomieszczeń. Nie mniej należy zatroszczyć się również o to, by jego posesja przedstawiało się jak najwspanialej, ponieważ to przecież w początkowej chwili zauważają goście, nim dostaną się do domu. A by posiadać piękny teren naprawdę nie warto się jakoś specjalnie wysilać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-07 22:05:39
Tagi: Oczko, ozdoba, aranżacja, rybka

Zabawy ogrodowe

Róża ogrodowa
Napisał: anne arnould
Na podstawie: http://www.flickr.com
W nowym tysiącleciu wybór odpowiednich elementów do wystroju ogrodu nie jest jednak zazwyczaj sprawą banalną. Altany, albo też skalniaki to kwestie, jakie nieraz są w stanie powodować trudności, zwłaszcza takim osobom, jakie nie znają się tak najlepiej na sztuce ogrodnictwa. Jeszcze większe trudności są w stanie miewać bliskich z dziećmi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-04 07:09:56
Tagi: altany, skalniaki, dzieci, trampolina, atrakcje ogrodowe, Drewniane domki

Jakie akcesoria domowe podobają się szczególnie?

Sofa, narożnik wypoczynkowy Kvadra Basic
Napisał: Kvadra
Na podstawie: Kvadra
Szczególnie dostosowane możliwości w zakresie urządzania oraz aranżacji ogólnej wnętrz w domach czy mieszkaniach znajdują się w ulepszonym katalogu firmy. Dzięki temu, że pracujący na sukces firmy od lat profesjonaliści nie boją się sięgać po unowocześnione czy nierzadko oryginalne opcje, powstało ogrom doskonale przygotowanych opcji. Patrząc na poduszki ogrodowe, wybierane są one na rynku niezwykle ochoczo, głównie dlatego, że dopasowane są do standardów wymaganych przez klientów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-03 09:48:40
Tagi: dom, sofy, kanapy, wersalki, poduszki ogrodowe

Katowice centrum największych zakupów na Śląsku

Jak zakupy to w stolicy śląska-Katowicach! Są tam gigantyczne ilości sklepów proponujące wiele atrakcyjnych rzeczy, a jedną z nich są kolczyki. Która kobieta nie ma tego oryginalnego dodatku w swej szkatułce? Kolczyki to niezbędny szczegół, który jest dopełnieniem dziennego stroju. Jak wiele kreacji tyle kolczyków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-01 00:21:41
Tagi: kurtki, kolczyki