Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Skuteczne odśnieżanie

Sporo specjalistów twierdzi, że nadchodząca zima będzie obfita w śnieg. To na pewno fantastyczna prognoza dla najmłodszych, którzy lubią zabawy, takie jak zjeżdżanie na sankach czy rzucanie się śnieżkami.
A nie tylko młodzi mogą się ekscytować śniegiem lecącym z nieba, ponieważ dorośli również lubią klimat białej Gwiazdki.

domy wielorodzinne   zima
Napisał: erix!
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ale śnieg to także duży problem dla właścicieli wilii. Usuwanie śniegu z otoczenia domu to niemiły obowiązek, który zazwyczaj łączy się z bólem kręgosłupa i bąblami na dłoniach. Producenci zimowych urządzeń mają dla nich parę ciekawych pozycji. Omówmy chlorek magnezu.

Chlorek magnezu to bardzo przydatny związek chemiczny, który silnie absorbuje wodę. Ta jego osobliwa cecha sprawia, że perfekcyjnie nadaje się do odśnieżania wielkich obszarów. Jest o wiele wydajniejszy niż pospolita sól, znakomicie rozpuszcza lód. Powinno się pamiętać, że zwykła sól mocno niszczy wszelkie powierzchnie, zatem jeśli zależy ci na ładnym chodniku przed mieszkaniem, chlorek magnezu stanie się trafnym zakupem. Oprócz tego jego zastosowanie może znacznie oszczędzić męczących godzin z łopatą w reku.

Masz zamiar znaleźć inne tego rodzaju porady? Jeśli tak, ta wskazówka z witryny (http://www.dzwigmar.pl/ofirmie.html) jest godna polecenia, gdyż odnosi się do analogicznej tematyki.

Chociaż łopaty fiskars ( do sklepu e-hortico.pl) są tu wyjątkiem od tej reguły i bardzo dobrze współgrają razem z chlorkiem.

Zima w ogrodzie
Napisał: Husqvarna
Na podstawie: Husqvarna
Idealnym zakupem dla tych, co nie mają chęci i czasu, by latać z wielką szuflą, jest odśnieżarka Stiga ( sklep: ). To uznana firma, która dostarcza praktyczne maszyny odśnieżające. Odśnieżarki są dostępne w różnych typach. Najmniej hałasującym i najlżejszym urządzeniem jest odśnieżarka na prąd. Jeżeli potrzebujesz urządzenia, które posiada większą moc silnika albo decydujesz się pracować w okolicy, w której nie ma pobliskiego źródła prądu, powinieneś zastanowić się nad kupnem spalinowej odśnieżarki Stiga.Na podsumowanie artykułu jeszcze trochę o tym, że w trakcie zimy dobrze jest zadbać o rośliny w domu bądź naszym ogródku.

Istnieje bonus dla osób, które poszukują dodatkowych danych - zobacz informacje tu. Odnosi się ono do rozpatrywanego tutaj problemu.

Zimą słońce jest najniżej nad horyzontem, stąd rośliny odbierają tylko odrobinę światła. Aby poprawić przyswajalność świetlną roślin, należy zakupić dobre nawozy zimowe ("> kupienia na e-hortico.pl).


Napisał: S.S.
Na podstawie: e-hortico.pl

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-14 04:23:53
Tagi: słońce, firma, odśnieżarka, chlorek magnezu, źródła, sól