Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

W jaki sposób stworzyć domowy ogród na parapecie?

Ogród na parapecie w kuchni? To wcale nie skomplikowane! Woniejąca ziółkami kuchnia będzie inspirującym miejscem dla twoich nowych pomysłów kucharskich, zaś świeże listki sprawią, że z rzadka sięgać będziesz po torebki z suszonymi aromatami.


Dekoracja mieszkania na sprzedaż
Napisał: Karl Baron
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kto choćby raz spróbuje założyć swój zielnik, ten na pewno nie będzie mógł wyobrazić sobie żywota bez szczególnego aromatu świeżych ziół. Ich woń błyskawicznie opanowuje całe wnętrze, zmieniając dom w pogodne miejsce. Domowe rośliny na kuchennym ognie to nie wyłącznie sposób na ubogacenie smaku Twoich dań, lecz również świetny pomysł na odświeżający fragment aranżacji wnętrza.
Kosiarka samojezdna
Napisał: Stiga
Na podstawie: www.stiga.pl


Koło   Kamień Ciosany Realit
Napisał: Bruk-Bet
Na podstawie: Bruk-Bet


Jak założyć własny zielnik? Decydujący jest na pewno Wybór należytego miejsca. Zioła w doniczkach nie chcą rosnąć bez ciągłego napływu światła, zatem znakomicie nada się do tego celu parapet w kuchni. Zielnik we wnętrzu bez okna nie będzie dobrym pomysłem – bez światła słonecznego rośliny będą żółknąć już po paru dobach. W owym przypadku ogródek domowy korzystniej zrobić dla przykładu na tarasie. Dobrze będzie wygospodarować także nieco miejsca na kuchennym blacie, nieopodal okna. Pewne roślinki kochają bowiem półcień, zaś zanadto ostre słońce jest w stanie poparzyć listki. O ile poszukujesz oryginalnych rozwiązań dla swego pomieszczenia kuchennego, możesz wykroić w blacie specjalne otwory na donice. W ów sposób ziółka „wtopią się” w parapet.


Oprócz dojścia do światła, najistotniejszy jest też wybór stosownych doniczek. Nie powinny być zanadto głębokie – ziółkom starczy nawet pojemnik o głębokości 20 cm. Kreując własny zielnik w kuchni, będziesz mieć duży wybór materiałów pojemników.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-05-07 14:44:22
Tagi: ogród, mieszkania, porady, Wybór