Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Dlaczego nie warto wysiewać pestek wywodzących się z najbardziej dorodnych roślin?

Większość osób myśli, że jeżeli zbieramy nasionka do siewu ze zbiorów, jakie były bogate, to również pochodzące od nich surowce sienne będą świetnej jakości. Niestety nie w każdym przypadku tak jest, gdyż bywa, że nie znamy wszystkich detali dotyczących pierwotnie wysianych nasion.


Dla przykładu jeśli na ich opakowaniu widniał symbol "F1", to na pewno nie zaleca się siać żadnych nowych roślin, ponieważ oznaczenie "F1" stanowi, że nasiona powstały z krzyżówki dwóch najwyższej jakości odmian.
Ptaki
Napisał: Folia IZOFLEX
Na podstawie: Folia IZOFLEX


To z nich otrzymujemy najpiękniejsze kwiatki czy dorodne owoce. Niestety ich mankamentem jest to, że są to roślinki jednoroczne. Inaczej mówiąc gromadzenie nasion z takiego siewu jest naprawdę bezcelowe. Kiedy przeglądamy etykietę, warto także zwrócić uwagę na to, czy są to nasiona (nasiona CBD) krajowe czy zagraniczne. Istnieje znaczna grupa ogrodników, która preferuje wyłącznie nasiona krajowe, gdyż ma pewność, że powstały one w doskonale nam znanych uwarunkowaniach klimatycznych.


W sklepach ogrodniczych możemy nabyć różnego typu nasionka: inkrustowane, tradycyjne, otoczkowane czy też na taśmie. Wszystkie z nich mają swoje plusy i minusy. Te naturalne są przeważnie bardzo małe, zatem trzeba je wysiewać dość gęsto.

Jeśli wczytujesz się w ten tekst to oznacza, że wątek Cię niezwykle zaciekawił - kliknij odnośnik do strony nawadnianie ogrodu opole, a znajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

Później natomiast konieczne jest przerywanie. Te inkrustowane oraz otoczkowane są nakryte warstwą, która zawiera różnego typu nawozy. Są znacznie bardziej wydajne (są bardziej kosztowne, lecz wysiewa się ich mniej), lecz ich minusem jest wymóg utrzymywania ciągłej wilgotności ziemi.
Niezwykle często wykorzystywane są natomiast nasiona sprzedawane na taśmie. W takim przypadku także musimy zagwarantować właściwą wilgotność gleby, jednak nie musimy już myśleć o precyzyjnych odstępach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-05-07 15:13:19
Tagi: nawozy, nasiona, materiały, gleby, sklepach