Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Samonawadniające doniczki dla zagonionych miłośników kwiatów

Na ogół kochamy roślinki w domku bądź na balkonie, lecz co zrobić, gdy nie mamy czasu, albo głowy, aby pamiętać o ich nawadnianiu.


Donice balkonowe z podlewaniem to nadzwyczaj komfortowe a także praktyczne rozwiązanie dla tych wszystkich, jacy chcą radować się pięknymi kwiatami bez konieczności codziennego podlewania ich.


chatka, domek letniskowy
Zobacz jak działają doniczki Lechuza z nawadnianiem jak też na co zwrócić uwagę, selekcjonując taką doniczkę.


doniczki lechuza
Napisał: TruffShuff
Na podstawie: http://www.flickr.com


Aktualnie w sklepach ogrodniczych skrzynek balkonowych jest całe mnóstwo.

Potrzebna będzie Ci ciekawa kwestia (http://www.ogrodzenia-betonowe.waw.pl/) na ten temat? Szczegółowych wiadomości poszukaj na naszej nowej witrynie. Przyjemnej lektury!

To sprawia, że nawet kupno tak banalnego obiektu jakim jest donica staje się trudniejszy niż przypuszczaliśmy. W takim przypadku zawsze wskazane jest jest zwracać uwagę na nowości - sprawdź dostępne donice lechuza. Taką nowiną są doniczki z nawadnianiem. Jest to nadzwyczaj banalny a także wygodny sposób na usunięcie denerwujących czynności, jakimi jest notoryczne podlewanie roślin, zaś dobrze stworzone skrzynki balkonowe z nawadnianiem pomogą nie tylko zapewnić roślinom stały napływ wilgotności ale także uchronić je przed jej nadmiarem w okresach opadów . Z reguły są to donice na wymiar z podwójnym dnem - w dolnej komorze akumuluje się woda, jaka stopniowo przesiąka do znajdującej się wyżej przegródki z ziemią i roślinami - sprawdź. Pomimo, że rośliny tak bardzo kochają wodę, nie należy jednakże przesadzać z jej ilością. Jeśli więc w donicy z nawadnianiem będzie zbyt dużo wody, roślinki mogą zacząć chorować.


Dlatego jeżeli stawiamy na zakup takiej doniczki, warto wybrać model wyposażony w dodatkowy zawór, który umożliwia spuszczanie nadmiaru wody ze skrzynki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 16:30:02
Tagi: balkon, doniczki, komfort, roślin