Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Ogrodzenie pełne, czy ogrodzenia panelowe? Na które się zdecydować? Jest to zależne od oczekiwań i tego w jakim celu potrzebujemy zamontować płot.

Kłopoty z sąsiadami? A może potrzebujesz odrobinę prywatności? Nikt z nas nie chce być podglądanym przez płot – to pewne. Pragniemy by nasza działka i prywatny teren uszczęśliwiał ciszą i relaksem. Chcemy, być tam wolni i nie myśleć o tym, czy ktoś nas podgląda.


ogrodzenie domu
Napisał: Gary J. Wood
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy właściciel terenu może odgrodzić swoją przestrzeń. Jednak kodeks porządkuje również i tą sferę życia w sprawie budowania. Nie ma możliwości ogrodzić swojej przestrzeni w sposób dowolny.

Interesujący artykuł? Jeżeli tak uważasz, to spójrz również na podobne serwisy (http://www.stanmal.pl/realizacje-zaluzje-fasadowe.html) posiadające pokrewne tematy - one zupełnie Cię pochłoną.

W tej kwestii każdy musi się liczyć z przepisami i dostosować się do nich. Tak więc dokładnie ujmując nie należy zapominać o przepisach prawa budowlanego, lecz także o opinii sąsiadów. Aby montowanie ogrodzenia odbyło się zgodnie z prawem i bez problemów, to przed rozpoczęciem należy załatwić wszelkie procedury.

Do budowy ogrodzenia nie jest niezbędne pozyskiwanie pozwolenia. Jednak w niektórych sytuacjach będzie zachodzić konieczność złożenia należytego zgłoszenia – zawiadomienia starostwa o zamiarze budowy płotu. Dotyczy to takich budowli jak ogrodzenie pełne, ogrodzenia panelowe a również całej reszty, które mają być postawione od strony ulic, placów, dróg, torów kolejowych i innych miejsc użytku publicznego. Kolejnym przykładem w trakcie którego musimy powiadomić o fakcie instalowania ogrodzenia to jego wysokość - jeśli będzie ono wyższe, niż 2,2m to taka powinność musi być spełniona (w tej kwestii jego lokalizacja jest bez znaczenia).


Ogrodzona posesja
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co do rodzajów ogrodzeń, to jest ich trochę. Najbardziej popularne są ogrodzenia panelowe, ponieważ są świetnym rozwiązaniem odgrodzenia tak domu, jak i firmy. Części ogrodzeniowe (zobacz panele ogrodzeniowe łukowe) są zakładane wraz z dwoma słupkami na bokach. Jeżeli zaś zależy nam w największej mierze na intymności i prywatności, albo na odcięciu się od sąsiadów, to ku temu polecane jest ogrodzenie pełne.

Ogrodzenia można kupić w różnorakich wysokościach i formach. Jest możliwość indywidualnie dopasować model i styl ogrodzenia. W zależności od tego czego potrzebujemy i czego nam trzeba, możemy wybrać różnorodne rodzaje odgrodzenia się od tego, co jest naokoło działki. Dobrze dobrane ogrodzenie zdobi przestrzeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 16:14:17
Tagi: ogród, dom, działka, Ogrodzenie, płot