Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Wycinka drzew, o czym powinniśmy pamiętać

Zanim powstanie budynek, większość inwestorów czeka przygotowanie terenu pod wykonanie nowego obiektu. W jaki sposób przygotowuje się teren pod zabudowę i w jakiej kolejności można zlecić takie prace? Jeśli chcemy by budowa przebiegała dynamicznie i bez zakłóceń, wskazane jest wykonanie kilku czynności.

Wycinka drzew
Napisał: Daniel Beilinson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim czeka nas geodezyjne wytyczenie budynku na działce oraz wykonanie infrastruktury technicznej na potrzeby budowy. To z całą pewnością najbardziej kosztowna część prac przygotowawczych. Zazwyczaj działka na której ma stanąć inwestycja nie posiada ogrodzenia, znajdują się na niej krzewy, drzewa czy trawa. bywa, że nie posiada też podłączonych mediów. Trzeba zatem odwrócić tę sytuację, byśmy mogli rozpocząć budowę. Obowiązkowa jest więc niwelacja terenu. Pod tym słowem kryje się ogół prac związanych z ukształtowaniem terenu.

Jeżeli na działce znajdują się drzewa, musimy je usunąć. Ścięcie drzewa bez zezwolenia wiąże się z ruiną finansową – niezależnie czy drzewo to rośnie na działce należącej do osoby, która je ścięła. Co uczynić aby pozbyć się zbędnego drzewa (więcej pod adresem http://projektoskop.com.pl/39-ciecie-brzoskwini) zgodnie z prawem? Powinniśmy napisać wniosek o pozwolenie na wycięcie. O pomoc w przygotowaniu działki możemy też zwrócić się do firm specjalizujących się w wycinka drzew. Firmy są niezastąpione, szczególnie gdy na terenie rosną wiekowe drzewa - https://robinia.waw.pl/nasadzenia-drzew-w-warszawie/ - w sąsiedztwie budynków sąsiada. Wtedy zalecana jest wycinka drzew metodą alpinistyczną. A gdy chcielibyśmy posiadać ogród z hamakiem zamocowanym o wysokie, stare topole, potrzebne będzie jedynie na przycinanie drzew - zobacz koniecznie.

Drzewa owocowe
Napisał: P_Keigan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Posiadane umiejętności oraz dobrej jakości sprzęt pozwalają firmom na pracę nawet w trudnych warunkach – nie powodując przy tym żadnych zniszczeń. Oferta sporządzana jest na miarę potrzeb klienta. Możemy się zdecydować na kompletny począwszy od przygotowania terenu po urzędowe zezwolenia, jak i samo przycinanie - naszą działkę ogrodzić. Uchroni to robotników przed potencjalnymi groźnymi dla życia sytuacjami. Ogrodzenie zabezpieczy także nas – inwestora. Obce osoby nie wejdą wówczas na teren działki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:59:22
Tagi: trawa, działka, hamak, firma