Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Metody na aranżację ogrodu

Wiele osób żyjących w dom jedno- lub kilkurodzinnych posiada także ogród. W przypadku domów i kamienic wielorodzinnych zwykle są to tereny o niedużej powierzchni, oddzielone od siebie ogrodzeniami. Przy domach jednorodzinnych z kolei nierzadko występują rozległe ogrody na przydomowych terenach. W sytuacji, gdy ktoś stawia dom samodzielnie, podczas wyboru działki decyduje o wymiarach ogrodu i jego formie.
Ogrodowe oczko
Napisał: jpopesku1
Na podstawie: www.flickr.com
Rozległe tereny tego rodzaju można urządzić na wiele rozmaitych sposobów. Częstym rozwiązaniem jest również dzielenie działki, przy czym na jednym fragmencie sadzi się drzewa owocowe, w innej kwiaty, a na pozostałym fragmencie wysiewa trawę. Niektóre osoby wolą także wydzielić sobie specjalny fragment do sadzenia jarzyn, czy zbudowania szklarni. Metoda rozplanowania poszczególnych części w ramach ogrodu podlega również modzie. Jednym z coraz bardziej popularnych elementów jest oczko wodne.

Więcej informacji -

Tworzenie oczka wodnego Są rozmaite rodzaje oczek, a co z tym związane – rozmaite sposoby ich tworzenia. Jednym z najczęściej wykorzystywanych jest oczko wodne z folii, o którym więcej tutaj. Jak sama jego nazwa wskazuje, do wyłożenia dna używa się specjalnej folii. Najbardziej istotne jest, by taka folia nie przemakała. Z tego powodu dobrze jest pamiętać, by przy przenoszeniu nie ciągnąć jej po podłożu, bo mogą wtedy tworzyć się uszkodzenia. Tego rodzaju folia jest tworzywem wytrzymałym, a po jej zastosowaniu nie trzeba jej czyścić. Jest to nawet niewskazane, ponieważ po pewnym czasie użytkowania na wierzchu folii tworzy się flora bakteryjna i rozwijają się pożyteczne glony niezbędne do życia zwierzętom w oczku. Dół na oczko musi być głęboki, przy kopaniu powinno się pamiętać o tworzeniu kolejnych poziomów. Kształt uzależniony jest już od gustu.Może Cię również zainteresować -

Czyszczenie oczka wodnego
Napisał: GARDENA
Na podstawie: GARDENA
Zwierzęta W oczku wodnym może żyć wiele rozmaitych stworzeń. Ich wybór zależy od upodobań właścicieli, ale także od roślin, które rosną w oczku. Należy również pamiętać, by zorientować się z odpowiednim wyprzedzeniem czy dane dwa gatunki nie będą toczyły walki albo zjadały siebie nawzajem. W oczku można trzymać ryby, płazy i dużo innych gatunków zwierząt. Internetowy sklep dla zwierząt Glonojad pomoże błyskawicznie i komfortowo uzyskać informacje, jaka jest oferta i ceny zwierząt oraz produktów dla nich. ogrody (http://www.zielonaprzestrzen.pl/)

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:28:44
Tagi: drzewa, ogrody, glony, Ryby, domach