Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Jak pozbyć się kreta z naszego terenu

Kret, który zadomowił się w naszym ogrodzie może w krótkim czasie go zniszczyć. To właśnie z tego powodu wiele osób chce się pozbyć się go ze swojego terenu. W jaki sposób to zrobić?

kretowiski
Napisał: tomasz przechlewski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Szukając pożywienia kret wykopuje tunele. W krótkim czasie na naszym trawniku czy polu może znaleźć się nawet siedemdziesięciu kopców. Nic dziwnego, że nikt nie chce, aby jego podwórko bądź trawnik został pokryty mnóstwem kopców. Nie prezentują się one zadowalająco, do tego w czasie wykonywania podkopów kret niszczy rośliny. Krety należą do zwierząt które znajdują się pod ochroną, nie należy więc zastosować takich środków, które będą powodowały ich śmierć. Wiele ludzi wyszukuje więc możliwości, które pomogą wypłoszyć te zwierzęta z ogrodu. Jednym ze sposobów jest siatka na krety , która będzie zabezpieczała trawnik. Siatka na krety musi być założona przed posianiem trawy. Często producenci są w stanie zaproponować siatki zabezpieczające przed kretami zrobione z tworzywa sztucznego. Zabezpieczają on trawnik nie tylko przed kretami, ale również przed nornicami, które będą wstanie wyrządzić nie mniejsze szkody od kretów.Sporo osób stara się odstraszyć krety także innymi sposobami. W sprzedaży dostępne są nie tylko siatki na krety , ale również solarne systemy dźwiękowe, które wibrują i emitują ultradźwięki, które skutecznie je odstraszają. Są też rośliny, których zapachu krety nie tolerują. Rośliny te koniecznie musimy sadzić w sąsiedztwie ogródka warzywnego, które chcemy porządniej chronić. Do roślin będą odstraszały kretymożemy zaliczyć niezwykle popularne kwiaty jednoroczne - aksamitki. Wydzielają one bardzo mocny zapach, którego krety nie lubią. Wysiewamy je wokół rządków marchewki, cebuli, na rabatach z hiacyntami.

Można także zdecydować się czosnek ozdobny.

Jeśli potrzebne Ci dodatkowe dane na omawiany tutaj temat, to bez wątpliwości potrzebne Ci to bogate wiarygodne źródło.

Jego dość mocny zapach będzie skuteczny w walce z kretami. Czosnek sadzimy wśród roślin, które wymagają słonecznego miejsca. Barierą która będzie zabezpieczała ogród przez kretami może być także aromatyczna bazylia. Przygotowaną wcześniej rozsadę bazylii sadzimy gęsto wokół roślin, które chcemy szczególnie ochronić przed kretami. Jak więc widać jest ogrom metod, które możemy zastosować do ochrony przed kretami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:22:21
Tagi: ogród, trawnik, rośliny, tworzywo