Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Znaczenie roślin i nasion w profilaktyce zdrowotnej i wspomaganiu organizmu przy problemach ze zdrowiem

Różne rośliny od wieków wykorzystywane były w medycynie do leczenia rozmaitych schorzeń i dolegliwości. W pewnym momencie ludzie zaczęli się zachłystywać substancjami wytwarzanymi w laboratoriach, odcinając się od tego, co proponowała natura. Faktycznie w wielu przypadkach bez nowoczesnych leków ciężko by było prowadzić walkę z najróżniejszymi schorzeniami, lecz w profilaktyce i wspomaganiu organizmu powinno się pamiętać o tym, co daje nam przyroda.

nasiona
Napisał: king_david_uk
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Jednak w ostatnim czasie bardzo dużo osób sięga po produkty naturalne, zdając sobie sprawę z tego, jak cenne właściwości one posiadają. Tak naprawdę większość roślin ma mniejsze lub większe właściwości zdrowotne, posiadając czy to jakieś witaminy, czy inne pożądane związki. Jest też sporo roślin, które wyraźnie wyróżniają się wśród pozostałych składem, i to one właśnie są bardzo chętnie stosowane w zdrowotnej profilaktyce.

Czy ten tekst pochłonął Cię zupełnie? Jeśli tak, to zobacz także odmienny pełen tekst (http://okulus.pl/), który posiada nie mniej intrygujące informacje.

Tego typu rośliny regulują pracę wielu narządów lub też polepszają poziom odporności, dzięki temu doskonale sprawdzają się przy wielu dolegliwościach.

Przy kłopotach z układem trawiennym, zaparciami czy biegunkami świetnie sprawdzają się nasiona siemienia lnianego oraz babka płesznik ziarno. Obie te rośliny stymulują wydzielanie śluzu w przewodzie pokarmowym, poprawiając tym samym przesuwanie się trawionego pożywienia. Ziarna tych roślin mogą regulować pracę żołądka i jelit, można je również używać przy hemoroidach, wrzodach i pozostałych schorzeniach narządów przewodu pokarmowego - sprawdź na co są łuski babki jajowatej.Osoby mające kłopoty z poziomem cukru czy cholesterolu także się z pewnością ucieszą z takiej informacji, ponieważ nasiona tej rośliny również przy tego typu problemach bardzo dobrze się sprawdzają.

Jeśli ciekawi Cię omawiany wpis, to bez wahania kliknij tu i zobacz ponadto inny równie pasjonujący polecany serwis www (http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/protetyka-wroclaw/).

Zupełnie inne, co nie oznacza że mniej przydatne właściwości lecznicze i profilaktyczne ma niepozorna morska roślina, zwana chlorellą - na co jest chlorella w tabletkach lub w proszku. Zawiera ona mnóstwo cennych elementów i witamin, przez co stanowi doskonałe uzupełnienie codziennego odżywiania. Chlorella tabletki mają w sobie jeszcze sporopolleinę, która radzi sobie z różnego rodzaju toksynami, dzięki czemu ich regularne spożywanie po prostu ma działanie odtruwające.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:48:05
Tagi: nasiona, rośliny, właściwości