Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Jak w sposób przyjazny środowisku zasilać ogród?

Coraz więcej osób, które są dumnymi właścicielami pobliskich ogrodów bierze pod uwagę rezygnację ze stosowania sztucznych środków nawozowych. Co jednak można stosować w przydomowych ogrodach zamiast nich? Już od pewnego czasu pośród sympatyków ogrodnictwa istną furorę sprawia mączka skalna.


zadbany ogród
Napisał: RubyGoes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Popularna mączka skalna jest jednym z najlepszych obecnie naturalnych środków, którymi można zastąpić nawozy sztuczne.

Jeśli masz pewność, że dane na omawiany temat okażą się dla Ciebie wartościowe, to wejdź na proponowany link (https://krzewydrzewa.pl/sliwa-renkloda/128-sliwa-karlowa-renkloda-ulena-.html), który niewątpliwie tego typu wiadomości ma.

Decydując się na jej wykorzystanie w swoich ogrodach masz pewność, iż takie rośliny dostaną niezastąpione im do wzrastania składniki pokarmowe. Wykorzystując ten rodzaj nawozu nie tylko damy roślinom niezastąpionych składników pokarmowych, lecz ponadto sprawimy, iż w ziemi nastąpi rozwój mikroorganizmów, jakie będą zapobiegały przed chorowaniem roślin na grzyby - link referencyjny. Pojawia się jednak pytanie: gdzie można kupić ten nawóz naturalny? Hurtownia kamienia może być jednym z miejsc, które prowadzona jest sprzedaż naturalnego nawozu mącznego. Hurtownia kamienia prowadzi bowiem sprzedaż kamieni naturalnych, z jakich produkowana jest mączka.


skalniak
Napisał: Waldemar Jan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mączka ta będzie nie tylko produktem ekologicznym, lecz również nawozem niezwykle niedrogim. Do tego ma ona niezwykle szerokie zastosowanie. Można ją stosować nie tylko do uprawy warzyw, ale także drzewek i krzewów owocowych. Wśród produktów mączek skalnych udostępnione będą między innymi mączki bazaltowe i granitowe. Pierwszy raz Maczka skalna do nawożenia roślin została zastosowana już w XIX wieku. Później była nieco zapomniana, cały świat zafascynował się bowiem sztucznymi specyfikami nawożącymi - sprawdź tutaj. Teraz mimo wszystko ma ona prawdziwy renesans. Po odmianę granitową niezwykle chętnie zasięgają osoby, które hodują w swoich ogródkach rośliny, jakie znacznie lepiej czują się w kwaśnym podłożu. Taką roślinność będzie chociażby zyskująca ogromną popularność żurawina. Możesz ją zastosować również do nawożenia lubiących kwaśniejsze podłoże azalii ogrodowych. Z drugiej strony mączka bazaltowa, jaka będzie bardzo bogata w wapń, dobra jest do wykorzystania w uprawianiu odmian roślin, jakie preferują mniej kwaśną glebę. Obie substancje są niezwykle tanim oraz ekologicznym sposobem nawożenia roślin.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:48:05
Tagi: Żurawina, czas, pytanie