Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Mając ogród należy inwestować w kompostowniki

Nie pragnąć wyrzucać jedzenia należy zadbać o kompostowniki
Jeżeli posiadamy ogródek, a w nim sadzimy warzywa to chcemy, aby jak najlepiej one rosły. Miast nabywać gotowe nawozy, co do których przenigdy nie możemy mieć pewności, z czego zostały zrobione, powinniśmy zadbać o wyprodukowanie własnego nawozu.

Kompostownik
Napisał: SuSanA Secretariat
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aby było to możliwe musimy na niewielkiej powierzchni ogrodu postawić kompostowniki, a im większy ogród (polecamy również meble do ogrodu) mamy do nawożenia, tym więcej musi ich pojawić się. Mogą one okazać się postawione z cegły, ale możemy również kupić takie drewniane albo plastikowe, których ustawienie zajmuje chwilę, a używanie będzie trwać przez wiele lat. Możemy kupić kompostownik, który będzie cały czas otwarty, albo taki, który będzie zamknięty, gdzie nie będziemy nic do niego wyrzucać. Zrobienie takiego miejsca pomoże nam także w segregowaniu odpadów, bo obierki czy zepsute owoce będziemy wyrzucać właśnie do kompostownika, zamiast do zwykłego śmietnika -Domki ogrodowe świetnie sprawdzają się na działkachJeśli mamy działkę oraz nie chcemy na niej budować murowanego domu, to warto spojrzeć na to, czy w marketach ogrodowych bądź budowlanych nie znajdą się jakieś ciekawe domki ogrodowe - polecana oferta. Mają szansę mieć one przeróżne rozmiary, różną ilość pomieszczeń, różną wysokość, a to wszystko sprawia, że będziemy mieli szansę idealnie dopasować je do swoich oczekiwań. Co więcej mamy szansę też takie domki postawić we własnym ogrodzie i dać dla dzieci, jako miejsce ich zabaw. Wtenczas będą miały szansę się cały czas bawić w ogrodzie oraz będą miały szansę się poczuć tak, jakby miały własny dom.
Możemy zakupić różnorakie akcesoria do ogrodu
Jeżeli posiadamy wielki ogród i nie chcemy, żeby stał on pusty, a wręcz na odwrót, chcemy by był przytulny, to musimy spojrzeć na różnorakie dodatki do ogrodu, które będą oferowane w marketach. Poza domkami, ławkami czy grillami, możemy także popatrzeć na huśtawki, baseny, a nawet stworzyć potomstwu wspaniały plac zabaw.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:54:12
Tagi: nawóz, zabawa, śmieci, basen, sklepach