Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Z chryzantemą nie tylko jesień jest piękna

Chryzantema. Symbol listopadowych dni poświęconych osobom, które odeszły, zazwyczaj kojarzona ze stratą i przemijaniem. Tymczasem w Azji kwiat ten jest symbolem radości, długiego życia i dostatku. W Japonii Dzień Chryzantemy to radosne święto, w dniu którego popija się wino zrobione z tych kwiatów. Powinniśmy więc wyjść poza smutny schemat myślenia, bowiem chryzantemy są szalenie efektowne, radosne i energetyczne. Zastosowanie tych kwiatów jest bardzo szerokie. Możemy ozdabiać nimi mieszkania, uszczęśliwiać solenizantów i sadzić w ogrodach.

chryzantema czerwona
Napisał: 10班 億載
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chryzantema to kwiat, który potrafi cieszyć nasze oczy w wazonie nawet 3 tygodnie. Układając bukiet zestawiajmy dwie lub trzy odmiany o różnej formie kwiatów, lecz w pasujących do siebie kolorach. Może to być biel i zieleń lub żółty i herbaciany. Pastelowy bukiet będzie lekki i świeży. Niepotrzebne są jakiekolwiek dodatki, ponieważ kwiaty (przeczytaj więcej tutaj) są najważniejsze. Na zewnątrz, do pojemników kupujemy najczęściej odmiany o kształcie regularnej kuli, mocno obsypane kwiatami. Balkony i schody przed drzwiami ozdabiamy odmianami o kwiatach drobnych lub średniej wielkości, tworzącymi regularne kule.Warto jednak dla oryginalnego efektu wkomponować inne formy, np. krzaczaste, które możemy wyeksponować w rdzawo-pomarańczowych kompozycjach z innymi gatunkami roślin których nam nie brak jesienią. Długo będą cieszyły nasze oczy albowiem chryzantemy gorącymi barwami ogrzewają nasze serca do pierwszych mrozów.

chryzantemy
Napisał: Tanya Hart
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z tej przyczyny, są to najpopularniejsze kwiaty, które stawiamy na cmentarzach (w doniczce mogą stać do 1,5 miesiąca) - duży wybór chryzantem. Zwyczaj ten stał się już rodzimą tradycją: tydzień przed dniem Wszystkich Świętych, można zakupić wszystkie odmiany chryzantem doniczkowych. Najlepiej jest przechowywać je na tarasie lub w ogrodzie, a przed nocą wstawiać kwiaty do piwnicy, lub chłodnego przedpokoju.Aktualnie ogrodnicy potrafią wywołać proces kwitnienia chryzantem w dowolnym czasie stosując dodatkowe zbiegi, np. nawożenie odpowiednimi preparatami. Z tego powodu możemy podziwiać urodę złocieni przez cały rok, nie tylko jesienią - wejdź na

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:20:41
Tagi: kwiaty, Chryzantema, bukiet