Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

January 2018 archive

Arboryści to inaczej nazywani chirurdzy drzewek czyli osoby pielęgnujące drzewa sposobem alpinistyczną bez wykorzystania ciężkiego sprzętu.

Przycinanie drzewek i krzewów
Napisał: Future PR
Na podstawie: Future PR
Arboryści to inaczej nazywani chirurdzy drzewek czyli istoty pielęgnujące drzewa techniką alpinistyczną bez użytkowania ciężkiego sprzętu. W odróżnieniu od leśników frapują się pojedynczymi| drzewami, a nie całym obszarem leśnym. Fach ów staje się coraz więcej wzięty w naszym kraju. Arboryści gwarantują fachową pielęgnację oraz wycinkę drzew z użyciem technik alpinistycznych. Czynność realizowana jest bez wykorzystania podnośników, co wpływa na postać świadczonych czynności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 12:10:47
Tagi: drzewa, zdrowie, wygląd, praca, zyski, Technik

Różnorodne sadzonki krzewów fenomenalne do kreacyjnej aranżacji ogrodu

rośliny do ogrodu
Ogród można w dzisiejszych czasach urządzić na faktycznie niemało sposobów. Ogród może być pełen kwiatów lub drzew, może być dodatkowo miejscem służącym przede wszystkim do odpoczynku oraz spotkań ze znajomymi, przykładowo grillowania, może również posiadać odgrodzone miejsce na sadzonki krzewów i kwiatów i miejsce przeznaczone do innych celów, na przykład towarzyskich.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:39
Tagi: kwiaty, ogrody, drzewka, klomby

Sposób na zabawę i atrakcje w ogrodzie dla dzieci. Czyli domki drewniane i trampoliny.

Trampolina ogrodowa
Napisał: Henry Burrows
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przedmioty i konstrukcje zrobione z myślą o pociechach zalewają dziś rynek, czasem spędzając sen z oczu rozlicznym rodzicom. Aby trafnie wybrać najbezpieczniej poznawać firmy robiące poszczególne mniej lub bardziej oczywiste zabawki. Przed zakupem zabawki lub także właściwego obiektu przeznaczonego dla dzieci najlepiej będzie szybko zaznajomić się z propozycjami oraz zdaniem użytkowników Internetu na temat danych produktów. Świetnie przy tym starać się zawsze o rzeczy niebanalne jak również ciekawe, które na długo zajmą dziecku czas, jednym z tego typu obiektów może być choćby domek drewniany dla dzieci. Czy jednak dobrze go nabywać?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:39
Tagi: zabawki, konstrukcje, trampolina, domek drewniany dla dzieci, domki drewniane na drzewie, Trampoliny ogrodowe z siatką

Jak upiększać wnętrza?

konstrukcje
Napisał: Stiga
Śnisz o ładnym mieszkaniu ale zamiast wynajmować dekoratora pragniesz skonstruować coś własnego? Ozdabianie mieszkań jest sztuką. Podobnie jak malowanie lub rzeźbienie wymaga fantazji i pomysłu.


U dołu odnajdziesz moje rady, jakie pomogą Ci przydać każdemu wnętrzu smaczków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:38
Tagi: dom, budynek, czas, domek

Urządzanie mieszkania i domu - jak wybierać wysokiej jakości materiały?

Mieszkanie
Napisał: Rooky Yootz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każda osoba, która dekorowała własne mieszkanie lub dom chce, aby było to miejsce odpowiadające jej potrzebom. Samo dekorowanie konkretnych pomieszczeń jest dość dużym wyzwaniem, o czym bezwzględnie trzeba pamiętać. Priorytet stanowi wybieranie możliwie jak najwyższej jakości tworzyw. W żadnym razie nie można oszczędzać na tego rodzaju artykułach, jako że to właśnie one gwarantują satysfakcjonujący rezultat końcowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:38
Tagi: taras, dom, mieszkanie, podłoga, kuchnia, dekorowanie

Jakie sadzonki krzewów nas interesują?

Wiosenne sadzenie krzewów
Napisał: Hortico
Na podstawie: http://przydomoweogrody.pl
Jeżeli mamy ogród, to nierzadko zależy nam na tym, aby prezentował się on jak najwspanialej i cudownie, ponieważ tylko wówczas będziemy posiadali chęć spędzać w nim własny wolny czas. Przez to właśnie powinniśmy się namyślić jakie rośliny powinny się tutaj znaleźć, jak ma prezentować się, w której części powinno być miejsce zaprojektowane z myślą o odpoczynku, a w którym miejscu ogrom kwiatów oraz krzewów. Kiedy właściwie to wszystko zaplanujemy, to będziemy mieli dużą szansę na to, żeby stworzyć magiczne miejsce, w którym wręcz niesamowicie będziemy mieli szansę wypocząć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:38
Tagi: krzewy, sadzonki, rośliny

Meble do ogrodu. Nowe życie Waszego ogrodu!

Dziś zakup mebli ogrodowych jest niemal tak samo trudne jak kupno mebli do mieszkania. Producenci mebli ogrodowych prześcigają się w tworzeniu nowych modeli mebli ogrodowych, a jak wiadomo w Polsce sąsiad zawsze chce mieć coś fajniejszego niż rodzinka obok, lub po prostu chce mieć coś innego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:00:47

Właściwa pielęgnacja i nawożenie roślin są niezwykle istotne i sprawią, iż nasz ogród będzie wyglądał przepięknie

nawóz florovit
Na podstawie: pixabay.com
Każdy kto ma ogród zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężko czasami dbać o rośliny oraz zapewnić im dobre warunki. Warto więc wyposażyć się w wysokiej jakości artykuły, które nam to zadanie ułatwią.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:00:47
Tagi: rzeczy, części, sprzedaż, zysk, warunki

Domki narzędziowe drewniane to właściwa decyzja

kompostownik
Napisał: GRUPA ATLAS
Na podstawie: GRUPA ATLAS
Czy powiemy jak wyglądają kompostowniki?. Gdy posiadamy ogród, to powinniśmy wyszukać miejsce, w którym będziemy mogli wyrzucać różne odpadki z jedzenia, które nie zostało przez nas zjedzone, a także z koszenia traw oraz wyrywania chwastów. Wówczas będziemy uzyskiwali naturalny nawóz, jakim będziemy mieli okazję wzmacniać naszą ziemię, dzięki czemu będziemy mieli szansę liczyć na większe plony.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:54:12
Tagi: ogród, narzędzia, Kompostownik, sklepy, Domki

Mając ogród należy inwestować w kompostowniki

Domek ogrodowy
Napisał: Praktiker
Na podstawie: Praktiker
Kompostowniki zapewnią nam naturalny nawóz
Kiedy mamy ogród, a w nim posadzimy warzywa to pragniemy, aby jak najwspanialej one wzrastały. Zamiast kupować przygotowane już nawozy, co do których nigdy nie możemy posiadać pewności, z czego są zrobione, musimy zadbać o wyprodukowanie własnego nawozu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:54:12
Tagi: nawóz, zabawa, śmieci, basen, sklepach

Jeżeli nie masz ochoty zająć się swoim ogrodem to wynajmij fachowców

Miasto ogród w Książenicach
Napisał: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Xella Polska Sp. z o.o.
Jesteś właścicielem domu z ogrodem i nie masz pomysłu, co z tą ziemią zrobić? Gdy nie masz czasu, ochoty, wiedzy i najzwyczajniej w świecie nie chce ci się na własną rękę zająć ogrodem powierz to komuś, kto zajmie się tym profesjonalnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:44:59
Tagi: ogród, kwiaty, Oczko wodne, dom, działka

Zestaw pomysłów idealny sposób na zabawę na świeżym powietrzu

trampolina
Napisał: Henry Burrows
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ostatnio bardzo powszechne stały się trampoliny ustawiane za domami na podwórku. Tego rodzaju trampoliny ogrodowe zwłaszcza w czasie cieplejszych dni są idealną rozrywką dla naszych dzieci. Oczywiście trzeba dzieciakom wytłumaczyć, że najlepiej, kiedy na trampolinie jest jedna osoba, bo wszyscy wiemy jak to dzieje się z dziećmi. Ciężko im panować nad własnymi podskokami i mogą sobie przypadkiem zrobić krzywdę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:36:26
Tagi: rurki, trampolina, gokart

Nasz ogród...nasza duma

Piknik na świeżym powietrzu
Sezon ogrodniczy rozpoczęty! Nasadzamy, przesadzamy, kosimy, by po zakończonych działaniach - zmęczonym, ale ale jakże zadowolonym usiąść pod drzewem i zachwycać się efektem końcowym. A to dopiero początek wiosny! Dopiero przed nami relaks na relaks na zielonej trawie, spotkania z przyjaciółmi i kwiaty w wazonie z własnego ogrodu. Nasz ogród... Nasza odskocznia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:36:26
Tagi: ogród, dzieci, domki ogrodowe, ogrodnictwo, Sezon ogrodniczy, Zabawa „w dom”

Ogrodowe zakupy

Ławka w parku
Napisał: Herry Lawford
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ogród latem to istotne miejsce dla nowoczesnego człowieka, pozwala się zrelaksować, jak także zrobić dodatkowe prace ogrodowe, bez jakich wiele osób nie może się obejść. Mimo to posiadanie ogrodu potrafi czasem powodować dodatkowe kłopoty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:36:26
Tagi: prace ogrodowe, Lato, stolik na taras, Wystrój przestrzeni ogrodowej, domek narzędziowy

Z chryzantemą nie tylko jesień jest piękna

białe chryzantemy
Napisał: Costel Slincu
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chryzantema. Symbol listopadowych dni poświęconych zmarłym, czasami kojarzona ze smutkiem i melancholią. Tymczasem w Azji kwiat ten jest symbolem radości, zdrowia i powodzenia. W Japonii Dzień Chryzantemy to wesołe święto, w dniu którego spożywa się wino zrobione z tych kwiatów. Warto więc wyjść poza smutny schemat myślenia, bowiem te „złote kwiaty” są szalenie efektowne, wesołe i energetyczne. Zastosowanie tych kwiatów jest wszechstronne. Możemy dekorować nimi wnętrza, obdarować przyjaciół i sadzić w ogrodach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:20:41
Tagi: kwiaty, Chryzantema, bukiet

Jakiej firmie powierzyć zaaranżowanie naszego ogrodu, żeby cieszyć się jego pięknym wyglądem przez długi czas?

aranżacja ogrodów
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy człowiek uwielbia odpocząć po całym dniu w biurze w pewnym przyjaznym miejscu. Uwielbia, gdy wkoło jest zielono oraz śpiewają ptaki. Gdy posiadamy własny ogródek, jego aranżację możemy przekazać fachowcom, którzy zajmą się całą pracą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-05 11:10:27
Tagi: drzewka, prezent, działki, ogródek, charakter