Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

January 2018 archive

Arboryści to inaczej nazywani chirurdzy drzewek czyli osoby pielęgnujące drzewa sposobem alpinistyczną bez wykorzystania ciężkiego sprzętu.

Przycinanie drzewek i krzewów
Napisał: Future PR
Na podstawie: Future PR
Arboryści to inaczej nazywani chirurdzy drzew czyli osoby pielęgnujące drzewa sposobem alpinistyczną bez zastosowania ciężkiego sprzętu. W odróżnieniu od leśników zajmują się jednostkowymi| drzewami, a nie ogromnym kompleksem leśnym. Zawód ów jest coraz bardziej wzięty w naszym państwie. Arboryści gwarantują fachową pielęgnację i wycinkę drzew z wykorzystaniem sprawności alpinistycznych. Praca czyniona jest bez wykorzystania podnośników, co wpływa na rangę wykonywanych usług.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 12:10:47
Tagi: drzewa, zdrowie, wygląd, praca, zyski, Technik

Różnorodne sadzonki krzewów fenomenalne do kreacyjnej aranżacji ogrodu

rośliny do ogrodu
Ogród można w dzisiejszych czasach urządzić na faktycznie niemało sposobów. Ogród może być pełen kwiatów lub drzew, może być dodatkowo miejscem służącym przede wszystkim do odpoczynku oraz spotkań ze znajomymi, przykładowo grillowania, może również posiadać odgrodzone miejsce na sadzonki krzewów i kwiatów i miejsce przeznaczone do innych celów, na przykład towarzyskich.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:39
Tagi: kwiaty, ogrody, drzewka, klomby

Sposób na zabawę i atrakcje w ogrodzie dla dzieci. Czyli domki drewniane i trampoliny.

Trampolina ogrodowa
Napisał: Henry Burrows
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przedmioty oraz konstrukcje zrobione z myślą o dzieciach zalewają dziś rynek, czasem spędzając sen z oczu wielu rodzicom. Aby dobrze dokonać wyboru najlepiej poznać firmy robiące poszczególne mniej albo bardziej oczywiste zabawki. Przed nabyciem zabawki lub też właściwego przedmiotu przeznaczonego dla dzieci najlepiej będzie szybko zapoznać się z ofertą a, także opinią użytkowników Internetu na temat konkretnych produktów. Świetnie przy takim starać się zawsze o przedmioty niebanalne i ciekawe, jakie na długo zajmą dziecku czas, jednym z tego typu obiektów może być choćby domek drewniany dla dzieci. Czy jednak należy go zakupić?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:39
Tagi: zabawki, konstrukcje, trampolina, domek drewniany dla dzieci, domki drewniane na drzewie, Trampoliny ogrodowe z siatką

Jak upiększać wnętrza?

konstrukcje
Napisał: Stiga
Marzysz o ładnym wnętrzu lecz zamiast wynajmować dekoratora chcesz stworzyć coś własnego? Ozdabianie pomieszczeń jest sztuką. Tak jak malowanie czy rzeźbienie wymaga wyobraźni oraz pomysłu.


Poniżej odnajdziesz moje wskazówki, jakie pomogą Ci nadać każdemu mieszkaniu smaczków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:38
Tagi: dom, budynek, czas, domek

Urządzanie mieszkania i domu - jak wybierać wysokiej jakości materiały?

Mieszkanie
Napisał: Rooky Yootz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każda osoba, która dekorowała własne mieszkanie albo dom pragnie, aby było to miejsce odpowiadające jej potrzebom. Samo dekorowanie określonych pomieszczeń jest naprawdę dużym wyzwaniem, o czym bezwzględnie trzeba pamiętać. Priorytet stanowi wybieranie możliwie jak najwyższej jakości tworzyw. W żadnym razie nie można oszczędzać na tego rodzaju artykułach, gdyż to właśnie one zapewniają satysfakcjonujący efekt końcowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:38
Tagi: taras, dom, mieszkanie, podłoga, kuchnia, dekorowanie

Jakie sadzonki krzewów nas interesują?

Wiosenne sadzenie krzewów
Napisał: Hortico
Na podstawie: http://przydomoweogrody.pl
Jeśli mamy ogród, to przeważnie zależy nam na tym, aby przedstawiał się on jak najlepiej i jak najpiękniej, gdyż tylko wtenczas będziemy mieli pragnienie spędzać w nim swój wolny czas. Dlatego właśnie powinniśmy się zastanowić jakie rośliny mają się w nim pojawić, jak ma wyglądać, w której części powinno być miejsce zaprojektowane z myślą o wypoczynku, a gdzie morze kwiatów oraz krzewów. Kiedy właściwie to wszystko obmyślimy, to będziemy posiadali dużą szansę na to, by zrobić magiczne miejsce, w którym rzeczywiście wspaniale będziemy mogli odpocząć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:38
Tagi: krzewy, sadzonki, rośliny

Meble do ogrodu. Nowe życie Waszego ogrodu!

Dzisiaj zakup mebli ogrodowych jest nie jest latwy, a jest to spowodowane tym, że mamy bardzo duży wybór. Producenci mebli ogrodowych prześcigają się w tworzeniu nowych modeli mebli ogrodowych, a jak wiadomo w Polsce sąsiad zawsze chce mieć coś fajniejszego niż rodzinka obok, lub po prostu chce mieć coś innego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:00:47

Właściwa pielęgnacja i nawożenie roślin są niezwykle istotne i sprawią, iż nasz ogród będzie wyglądał przepięknie

nawóz florovit
Na podstawie: pixabay.com
Każdy kto posiada posesję zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężko czasami dbać o rośliny oraz zagwarantować im odpowiednie warunki. Warto zatem zaopatrzyć się w wysokiej jakości produkty, które uproszczą nam to zadanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:00:47
Tagi: rzeczy, części, sprzedaż, zysk, warunki

Domki narzędziowe drewniane to właściwa decyzja

kompostownik
Napisał: GRUPA ATLAS
Na podstawie: GRUPA ATLAS
Czy zaznaczymy jak prezentują się kompostowniki?. Gdy mamy ogród, to powinniśmy odnaleźć miejsce, w którym będziemy mogli wyrzucić różnorakie pozostałości z jedzenia, które nie zostało przez nas zjedzone, a też z koszenia traw i usuwania chwastów. Wówczas będziemy uzyskiwali naturalny nawóz, jakim będziemy mogli wzmacniać naszą ziemię, przez co będziemy mogli liczyć na znaczniejsze plony.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:54:12
Tagi: ogród, narzędzia, Kompostownik, sklepy, Domki

Mając ogród należy inwestować w kompostowniki

Domek ogrodowy
Napisał: Praktiker
Na podstawie: Praktiker
Kompostowniki zapewnią nam naturalny nawóz
Kiedy mamy ogród, a w nim posadzimy warzywa to pragniemy, aby jak najwspanialej one wzrastały. Zamiast kupować przygotowane już nawozy, co do których nigdy nie możemy posiadać pewności, z czego są zrobione, musimy zadbać o wyprodukowanie własnego nawozu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:54:12
Tagi: nawóz, zabawa, śmieci, basen, sklepach

Jeżeli nie masz ochoty zająć się swoim ogrodem to wynajmij fachowców

Miasto ogród w Książenicach
Napisał: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Xella Polska Sp. z o.o.
Jesteś właścicielem domu z ogrodem i nie masz pomysłu, co z tą ziemią zrobić? Gdy nie masz czasu, ochoty, wiedzy i najzwyczajniej w świecie nie chce ci się na własną rękę zająć ogrodem powierz to komuś, kto zajmie się tym profesjonalnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:44:59
Tagi: ogród, kwiaty, Oczko wodne, dom, działka

Zestaw pomysłów idealny sposób na zabawę na świeżym powietrzu

trampolina
Napisał: Henry Burrows
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ostatnio bardzo powszechne stały się trampoliny ustawiane za domami na podwórku. Tego rodzaju trampoliny ogrodowe zwłaszcza w czasie cieplejszych dni są idealną rozrywką dla naszych dzieci. Oczywiście trzeba dzieciakom wytłumaczyć, że najlepiej, kiedy na trampolinie jest jedna osoba, bo wszyscy wiemy jak to dzieje się z dziećmi. Ciężko im panować nad własnymi podskokami i mogą sobie przypadkiem zrobić krzywdę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:36:26
Tagi: rurki, trampolina, gokart

Nasz ogród...nasza duma

Piknik na świeżym powietrzu
Sezon ogrodniczy ruszył pełną parą! Nasadzamy, podlewamy, przekopujemy, by po wyczerpujących fizycznie zajęciach - zmęczonym, ale szczęśliwym usiąść pod drzewem i zachwycać się efektem końcowym. A to przecież początek sezonu! Dopiero przed nami relaks na leżaku w ogrodzie, rodzinne biesiady przy grillu lub kwiaty w domu z własnego ogrodu. Nasz ogród... Nasza pasja.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:36:26
Tagi: ogród, dzieci, domki ogrodowe, ogrodnictwo, Sezon ogrodniczy, Zabawa „w dom”

Ogrodowe zakupy

Ławka w parku
Napisał: Herry Lawford
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ogród latem to istotne miejsce dla nowoczesnego człowieka, pozwala się zrelaksować, jak także zrobić dodatkowe prace ogrodowe, bez jakich wiele osób nie może się obejść. Mimo to posiadanie ogrodu potrafi czasem powodować dodatkowe kłopoty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:36:26
Tagi: prace ogrodowe, Lato, stolik na taras, Wystrój przestrzeni ogrodowej, domek narzędziowy

Z chryzantemą nie tylko jesień jest piękna

białe chryzantemy
Napisał: Costel Slincu
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chryzantema. Symbol listopadowych dni poświęconych zmarłym, czasami kojarzona ze smutkiem i melancholią. Tymczasem w Azji kwiat ten jest symbolem radości, zdrowia i powodzenia. W Japonii Dzień Chryzantemy to wesołe święto, w dniu którego spożywa się wino zrobione z tych kwiatów. Warto więc wyjść poza smutny schemat myślenia, bowiem te „złote kwiaty” są szalenie efektowne, wesołe i energetyczne. Zastosowanie tych kwiatów jest wszechstronne. Możemy dekorować nimi wnętrza, obdarować przyjaciół i sadzić w ogrodach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:20:41
Tagi: kwiaty, Chryzantema, bukiet

Jakiej firmie powierzyć zaaranżowanie naszego ogrodu, żeby cieszyć się jego pięknym wyglądem przez długi czas?

aranżacja ogrodów
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy człowiek uwielbia odpocząć po całym dniu w biurze w pewnym przyjaznym miejscu. Uwielbia, gdy wkoło jest zielono oraz śpiewają ptaki. Gdy posiadamy własny ogródek, jego aranżację możemy przekazać fachowcom, którzy zajmą się całą pracą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-05 11:10:27
Tagi: drzewka, prezent, działki, ogródek, charakter