Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

January 2018 archive

Arboryści to inaczej nazywani chirurdzy drzewek czyli osoby pielęgnujące drzewa sposobem alpinistyczną bez wykorzystania ciężkiego sprzętu.

Przycinanie drzewek i krzewów
Napisał: Future PR
Na podstawie: Future PR
Arboryści to inaczej zwani chirurdzy drzewek czyli osoby pielęgnujące drzewa sposobem alpinistyczną bez użycia ciężkiego sprzętu. W odróżnieniu od leśników frapują się jednostkowymi| drzewami, a nie ogromnym obszarem leśnym. Fach ten jest coraz bardziej popularny w naszym kraju. Arboryści zapewniają fachową pielęgnację oraz wycinkę drzew z użyciem sprawności alpinistycznych. Praca realizowana jest bez użycia podnośników, co oddziałuje na postać świadczonych usług.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 12:10:47
Tagi: drzewa, zdrowie, wygląd, praca, zyski, Technik

Różnorodne sadzonki krzewów fenomenalne do kreacyjnej aranżacji ogrodu

rośliny do ogrodu
Ogród można w dzisiejszych czasach urządzić na faktycznie niemało sposobów. Ogród może być pełen kwiatów lub drzew, może być dodatkowo miejscem służącym przede wszystkim do odpoczynku oraz spotkań ze znajomymi, przykładowo grillowania, może również posiadać odgrodzone miejsce na sadzonki krzewów i kwiatów i miejsce przeznaczone do innych celów, na przykład towarzyskich.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:39
Tagi: kwiaty, ogrody, drzewka, klomby

Sposób na zabawę i atrakcje w ogrodzie dla dzieci. Czyli domki drewniane i trampoliny.

Trampolina ogrodowa
Napisał: Henry Burrows
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przedmioty oraz konstrukcje zrobione z myślą o dzieciach zalewają dziś rynek, czasem spędzając sen z oczu wielu rodzicom. Aby trafnie wybrać najlepiej poznawać firmy robiące rozmaite mniej lub bardziej oczywiste zabawki. Przed nabyciem zabawki lub także właściwego przedmiotu przeznaczonego dla najmłodszych najlepiej będzie szybko zapoznać się z ofertą i zdaniem internautów na temat konkretnych produktów. Świetnie przy takim starać się zawsze o rzeczy niebanalne oraz ciekawe, jakie na długo zajmą dziecku czas, jednym z tego zakresu obiektów może być choćby domek drewniany dla dzieci. Czy jednak warto go zakupić?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:39
Tagi: zabawki, konstrukcje, trampolina, domek drewniany dla dzieci, domki drewniane na drzewie, Trampoliny ogrodowe z siatką

Jak upiększać wnętrza?

konstrukcje
Napisał: Stiga
Marzysz o pięknym mieszkaniu ale miast wynajmować dekoratora pragniesz stworzyć coś własnego? Upiększanie mieszkań jest sztuką. Tak jak malowanie bądź rzeźbienie wymaga wyobraźni jak też pomysłu.


U dołu znajdziesz moje wskazówki, które pomogą Ci przydać każdemu mieszkaniu smaczków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:38
Tagi: dom, budynek, czas, domek

Urządzanie mieszkania i domu - jak wybierać wysokiej jakości materiały?

Mieszkanie
Napisał: Rooky Yootz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każda osoba, która dekorowała własne mieszkanie albo dom pragnie, aby było to miejsce odpowiadające jej oczekiwaniom. Samo dekorowanie określonych pomieszczeń jest dość dużym wyzwaniem, o czym bezwzględnie trzeba pamiętać. Priorytet stanowi wybieranie możliwie jak najwyższej jakości materiałów. W żadnym razie nie można oszczędzać na tego rodzaju produktach, gdyż to właśnie one gwarantują satysfakcjonujący rezultat końcowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:38
Tagi: taras, dom, mieszkanie, podłoga, kuchnia, dekorowanie

Jakie sadzonki krzewów nas interesują?

Wiosenne sadzenie krzewów
Napisał: Hortico
Na podstawie: http://przydomoweogrody.pl
Jeżeli mamy ogród, to nierzadko zależy nam na tym, aby prezentował się on jak najwspanialej i cudownie, ponieważ tylko wówczas będziemy posiadali chęć spędzać w nim własny wolny czas. Przez to właśnie powinniśmy się namyślić jakie rośliny powinny się tutaj znaleźć, jak ma prezentować się, w której części powinno być miejsce zaprojektowane z myślą o odpoczynku, a w którym miejscu ogrom kwiatów oraz krzewów. Kiedy właściwie to wszystko zaplanujemy, to będziemy mieli dużą szansę na to, żeby stworzyć magiczne miejsce, w którym wręcz niesamowicie będziemy mieli szansę wypocząć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:38
Tagi: krzewy, sadzonki, rośliny

Meble do ogrodu. Nowe życie Waszego ogrodu!

Dzisiaj kupno mebli ogrodowych jest niemal tak samo trudne jak kupno mebli do mieszkania. Producenci mebli ogrodowych tworzą coraz to nowe, lepsze modele tego typu mebli, a jak wiadomo w Polsce sąsiad zawsze chce mieć coś fajniejszego niż rodzinka obok, lub po prostu chce mieć coś innego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:00:47

Właściwa pielęgnacja i nawożenie roślin są niezwykle istotne i sprawią, iż nasz ogród będzie wyglądał przepięknie

nawóz florovit
Na podstawie: pixabay.com
Każdy kto ma ogród zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężko czasami dbać o rośliny oraz zapewnić im dobre warunki. Warto więc wyposażyć się w wysokiej jakości artykuły, które nam to zadanie ułatwią.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:00:47
Tagi: rzeczy, części, sprzedaż, zysk, warunki

Domki narzędziowe drewniane to właściwa decyzja

kompostownik
Napisał: GRUPA ATLAS
Na podstawie: GRUPA ATLAS
Czy powiemy jak wyglądają kompostowniki?. Gdy posiadamy ogród, to powinniśmy wyszukać miejsce, w którym będziemy mogli wyrzucać różne odpadki z jedzenia, które nie zostało przez nas zjedzone, a także z koszenia traw oraz wyrywania chwastów. Wówczas będziemy uzyskiwali naturalny nawóz, jakim będziemy mieli okazję wzmacniać naszą ziemię, dzięki czemu będziemy mieli szansę liczyć na większe plony.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:54:12
Tagi: ogród, narzędzia, Kompostownik, sklepy, Domki

Mając ogród należy inwestować w kompostowniki

Domek ogrodowy
Napisał: Praktiker
Na podstawie: Praktiker
Kompostowniki zapewnią nam naturalny nawóz
Kiedy mamy ogród, a w nim posadzimy warzywa to pragniemy, aby jak najwspanialej one wzrastały. Zamiast kupować przygotowane już nawozy, co do których nigdy nie możemy posiadać pewności, z czego są zrobione, musimy zadbać o wyprodukowanie własnego nawozu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:54:12
Tagi: nawóz, zabawa, śmieci, basen, sklepach

Jeżeli nie masz ochoty zająć się swoim ogrodem to wynajmij fachowców

Miasto ogród w Książenicach
Napisał: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Xella Polska Sp. z o.o.
Jesteś właścicielem domu z ogrodem i nie masz pomysłu, co z tą ziemią zrobić? Gdy nie masz czasu, ochoty, wiedzy i najzwyczajniej w świecie nie chce ci się na własną rękę zająć ogrodem powierz to komuś, kto zajmie się tym profesjonalnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:44:59
Tagi: ogród, kwiaty, Oczko wodne, dom, działka

Zestaw pomysłów idealny sposób na zabawę na świeżym powietrzu

trampolina
Napisał: Henry Burrows
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ostatnio bardzo powszechne okazały się trampoliny ustawiane za domami na podwórku. Takie trampoliny ogrodowe zwłaszcza w czasie cieplejszych dni są idealną zabawą dla naszych pociech. Oczywiście musimy dzieciakom wyjaśnić, że najlepiej, kiedy na trampolinie jest jedna osoba, bo wszyscy wiemy jak to dzieje się z dzieciakami. Trudno im panować nad własnymi skokami i mogą sobie niechcący zrobić krzywdę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:36:26
Tagi: rurki, trampolina, gokart

Nasz ogród...nasza duma

Piknik na świeżym powietrzu
Sezon ogrodniczy ruszył pełną parą! Nasadzamy, grabimy, kosimy, by po wyczerpujących fizycznie zajęciach - ubrudzonym, ale szczęśliwym przysiąść w ogrodzie i zachwycać się efektem końcowym. A to dopiero początek wiosny! Dopiero przed nami relaks na leżaku w ogrodzie, rodzinne biesiady przy grillu i kwiaty w mieszkaniu z własnego ogrodu. Nasz ogród... Nasza duma.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:36:26
Tagi: ogród, dzieci, domki ogrodowe, ogrodnictwo, Sezon ogrodniczy, Zabawa „w dom”

Ogrodowe zakupy

Ławka w parku
Napisał: Herry Lawford
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ogród latem to istotne miejsce dla nowoczesnego człowieka, pozwala się zrelaksować, jak także zrobić dodatkowe prace ogrodowe, bez jakich wiele osób nie może się obejść. Mimo to posiadanie ogrodu potrafi czasem powodować dodatkowe kłopoty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:36:26
Tagi: prace ogrodowe, Lato, stolik na taras, Wystrój przestrzeni ogrodowej, domek narzędziowy

Z chryzantemą nie tylko jesień jest piękna

białe chryzantemy
Napisał: Costel Slincu
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chryzantema. Symbol listopadowych dni poświęconych zmarłym, czasami kojarzona ze smutkiem i melancholią. Tymczasem w Azji kwiat ten jest symbolem radości, zdrowia i powodzenia. W Japonii Dzień Chryzantemy to wesołe święto, w dniu którego spożywa się wino zrobione z tych kwiatów. Warto więc wyjść poza smutny schemat myślenia, bowiem te „złote kwiaty” są szalenie efektowne, wesołe i energetyczne. Zastosowanie tych kwiatów jest wszechstronne. Możemy dekorować nimi wnętrza, obdarować przyjaciół i sadzić w ogrodach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:20:41
Tagi: kwiaty, Chryzantema, bukiet

Jakiej firmie powierzyć zaaranżowanie naszego ogrodu, żeby cieszyć się jego pięknym wyglądem przez długi czas?

aranżacja ogrodów
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy człowiek uwielbia odpocząć po całym dniu w biurze w pewnym przyjaznym miejscu. Uwielbia, gdy wkoło jest zielono oraz śpiewają ptaki. Gdy posiadamy własny ogródek, jego aranżację możemy przekazać fachowcom, którzy zajmą się całą pracą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-05 11:10:27
Tagi: drzewka, prezent, działki, ogródek, charakter