Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

January 2018 archive

Arboryści to inaczej nazywani chirurdzy drzewek czyli osoby pielęgnujące drzewa sposobem alpinistyczną bez wykorzystania ciężkiego sprzętu.

Przycinanie drzewek i krzewów
Napisał: Future PR
Na podstawie: Future PR
Arboryści to inaczej zwani chirurdzy drzewek czyli osoby pielęgnujące drzewa metodą alpinistyczną bez użytkowania ciężkiego sprzętu. W odróżnieniu od leśników zajmują się jednostkowymi| drzewami, a nie dużym obszarem leśnym. Fach ów staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju. Arboryści gwarantują fachową pielęgnację a także wycinkę drzew z wykorzystaniem sprawności alpinistycznych. Praca wykonywana jest bez użycia podnośników, co wpływa na jakość wykonywanych czynności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 12:10:47
Tagi: drzewa, zdrowie, wygląd, praca, zyski, Technik

Różnorodne sadzonki krzewów fenomenalne do kreacyjnej aranżacji ogrodu

rośliny do ogrodu
Ogród można dziś urządzić na istotnie dużo sposobów. Ogród może być pełen kwiatów czy drzew, może być dodatkowo miejscem służącym przede wszystkim do odpoczynku i spotkań ze znajomymi, przykładowo grillowania, może również mieć odgrodzone miejsce na sadzonki krzewów i kwiatów oraz miejsce przeznaczone do innych celów, przykładowo towarzyskich.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:39
Tagi: kwiaty, ogrody, drzewka, klomby

Sposób na zabawę i atrakcje w ogrodzie dla dzieci. Czyli domki drewniane i trampoliny.

Trampolina ogrodowa
Napisał: Henry Burrows
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przedmioty jak również konstrukcje wykonane z myślą o dzieciach zalewają dziś rynek, nieraz spędzając sen z oczu wielu rodzicom. Aby trafnie wybrać najbezpieczniej poznawać firmy robiące rozmaite mniej lub bardziej oczywiste zabawki. Przed nabyciem zabawki lub także właściwego obiektu przeznaczonego dla dzieci genialnie będzie szybko zapoznać się z propozycjami oraz zdaniem internautów na temat konkretnych produktów. Dobrze przy tym starać się w każdym przypadku o rzeczy niebanalne a, także ciekawe, które na długo zajmą dziecku czas, jednym z takiego typu przedmiotów może być choćby domek drewniany dla dzieci. Czy jednak warto go kupić?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:39
Tagi: zabawki, konstrukcje, trampolina, domek drewniany dla dzieci, domki drewniane na drzewie, Trampoliny ogrodowe z siatką

Jak upiększać wnętrza?

konstrukcje
Napisał: Stiga
Marzysz o ładnym mieszkaniu lecz miast wynajmować projektanta potrzebujesz stworzyć coś własnego? Dekorowanie wnętrz jest sztuką. Podobnie jak malowanie lub rzeźbienie wymaga wyobraźni a także pomysłu.


U dołu znajdziesz moje rady, jakie pomogą Ci nadać każdemu wnętrzu smaczków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:38
Tagi: dom, budynek, czas, domek

Urządzanie mieszkania i domu - jak wybierać wysokiej jakości materiały?

Mieszkanie
Napisał: Rooky Yootz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każda osoba, która urządzała swoje mieszkanie albo dom chce, aby było to miejsce spełniające jej oczekiwania. Samo dekorowanie określonych pomieszczeń jest dość dużym wyzwaniem, o czym koniecznie trzeba pamiętać. Priorytet stanowi wybieranie możliwie jak najlepszej jakości tworzyw. W żadnym wypadku nie można oszczędzać na tego rodzaju artykułach, jako że to właśnie one gwarantują zadowalający efekt końcowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:38
Tagi: taras, dom, mieszkanie, podłoga, kuchnia, dekorowanie

Jakie sadzonki krzewów nas interesują?

Wiosenne sadzenie krzewów
Napisał: Hortico
Na podstawie: http://przydomoweogrody.pl
Jeżeli posiadamy ogród, to niejednokrotnie zależy nam na tym, żeby przedstawiał się on jak najwspanialej i jak najpiękniej, gdyż tylko wtenczas będziemy posiadali ochotę spędzać w nim własny wolny czas. Przez to właśnie powinniśmy się namyślić jakie kwiaty mają się w nim znaleźć, jak ma prezentować się, gdzie powinno być miejsce zaprojektowane z myślą o relaksie, a gdzie morze kwiatów oraz drzew. Gdy właściwie to wszystko obmyślimy, to będziemy posiadali dużą szansę na to, by zrobić magiczne miejsce, w którym rzeczywiście wspaniale będziemy mieli szansę odpocząć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:38
Tagi: krzewy, sadzonki, rośliny

Meble do ogrodu. Nowe życie Waszego ogrodu!

Dzisiaj kupno mebli ogrodowych jest nie jest latwy, a jest to spowodowane tym, że mamy bardzo duży wybór. Producenci mebli ogrodowych tworzą coraz to nowe, lepsze modele tego typu mebli, a jak wiadomo w Polsce sąsiad zawsze chce mieć coś fajniejszego niż rodzinka obok, lub po prostu chce mieć coś innego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:00:47

Właściwa pielęgnacja i nawożenie roślin są niezwykle istotne i sprawią, iż nasz ogród będzie wyglądał przepięknie

nawóz florovit
Na podstawie: pixabay.com
Każdy kto ma ogród zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężko czasami dbać o rośliny oraz zapewnić im dobre warunki. Warto więc wyposażyć się w wysokiej jakości artykuły, które nam to zadanie ułatwią.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:00:47
Tagi: rzeczy, części, sprzedaż, zysk, warunki

Domki narzędziowe drewniane to właściwa decyzja

kompostownik
Napisał: GRUPA ATLAS
Na podstawie: GRUPA ATLAS
Czy powiemy jak wyglądają kompostowniki?. Gdy posiadamy ogród, to powinniśmy wyszukać miejsce, w którym będziemy mogli wyrzucać różne odpadki z jedzenia, które nie zostało przez nas zjedzone, a także z koszenia traw oraz wyrywania chwastów. Wówczas będziemy uzyskiwali naturalny nawóz, jakim będziemy mieli okazję wzmacniać naszą ziemię, dzięki czemu będziemy mieli szansę liczyć na większe plony.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:54:12
Tagi: ogród, narzędzia, Kompostownik, sklepy, Domki

Mając ogród należy inwestować w kompostowniki

Domek ogrodowy
Napisał: Praktiker
Na podstawie: Praktiker
Kompostowniki gwarantują nam naturalny nawóz
Gdy mamy ogródek, a w nim sadzimy warzywa to pragniemy, aby jak najlepiej one rosły. Miast nabywać gotowe nawozy, co do których nigdy nie możemy mieć pewności, z czego są zrobione, musimy zadbać o wyprodukowanie swojego nawozu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:54:12
Tagi: nawóz, zabawa, śmieci, basen, sklepach

Jeżeli nie masz ochoty zająć się swoim ogrodem to wynajmij fachowców

Miasto ogród w Książenicach
Napisał: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Xella Polska Sp. z o.o.
Jesteś właścicielem domu z ogrodem i nie masz pomysłu, co z tą ziemią zrobić? Gdy nie masz czasu, ochoty, wiedzy i najzwyczajniej w świecie nie chce ci się na własną rękę zająć ogrodem powierz to komuś, kto zajmie się tym profesjonalnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:44:59
Tagi: ogród, kwiaty, Oczko wodne, dom, działka

Zestaw pomysłów idealny sposób na zabawę na świeżym powietrzu

trampolina
Napisał: Henry Burrows
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ostatnio bardzo powszechne okazały się trampoliny ustawiane za domami na podwórku. Takie trampoliny ogrodowe zwłaszcza w czasie cieplejszych dni są idealną zabawą dla naszych pociech. Oczywiście musimy dzieciakom wyjaśnić, że najlepiej, kiedy na trampolinie jest jedna osoba, bo wszyscy wiemy jak to dzieje się z dzieciakami. Trudno im panować nad własnymi skokami i mogą sobie niechcący zrobić krzywdę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:36:26
Tagi: rurki, trampolina, gokart

Nasz ogród...nasza duma

Piknik na świeżym powietrzu
Sezon ogrodniczy rozpoczęty! Nasadzamy, podlewamy, przekopujemy, by po skończonej pracy - ubrudzonym, ale jak z siebie dumnym usiąść pod drzewem i zachwycać się efektem końcowym. A to przecież początek wiosny! Dopiero przed nami relaks na relaks na zielonej trawie, wspólne śniadania lub kwiaty w mieszkaniu z własnego ogrodu. Nasz ogród... Nasza duma.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:36:26
Tagi: ogród, dzieci, domki ogrodowe, ogrodnictwo, Sezon ogrodniczy, Zabawa „w dom”

Ogrodowe zakupy

Ławka w parku
Napisał: Herry Lawford
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ogród latem to istotne miejsce dla współczesnego człowieka, umożliwia się zrelaksować, jak również zrobić dodatkowe prace ogrodowe, bez których dużo osób nie może się obejść. Mimo to posiadanie ogródka potrafi nieraz powodować dodatkowe kłopoty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:36:26
Tagi: prace ogrodowe, Lato, stolik na taras, Wystrój przestrzeni ogrodowej, domek narzędziowy

Z chryzantemą nie tylko jesień jest piękna

białe chryzantemy
Napisał: Costel Slincu
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chryzantema. Symbol listopadowych dni poświęconych osobom, które odeszły, zwykle kojarzona ze stratą i melancholią. Tymczasem w Azji chryzantema jest symbolem radości, zdrowia i powodzenia. W Japonii Dzień Chryzantemy to radosne święto, w dniu którego popija się wino zrobione z tych kwiatów. Powinniśmy więc wyjść poza smutny schemat myślenia, ponieważ kwiaty te są bardzo efektowne, pogodne i mało wymagające co do warunków glebowych. Zastosowanie tych kwiatów jest bardzo szerokie. Możemy dekorować nimi stoły, parapety okienne, obdarować przyjaciół i tworzyć kompozycje w ogrodach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:20:41
Tagi: kwiaty, Chryzantema, bukiet

Jakiej firmie powierzyć zaaranżowanie naszego ogrodu, żeby cieszyć się jego pięknym wyglądem przez długi czas?

aranżacja ogrodów
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy człowiek uwielbia odpocząć po całym dniu w biurze w pewnym przyjaznym miejscu. Uwielbia, gdy wkoło jest zielono oraz śpiewają ptaki. Gdy posiadamy własny ogródek, jego aranżację możemy przekazać fachowcom, którzy zajmą się całą pracą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-05 11:10:27
Tagi: drzewka, prezent, działki, ogródek, charakter