Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Batalia z robactwem

Rodacy, którzy zamieszkują w blokach zbudowanych w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, od lat zmagają się z paskudnym problemem. W tego typu budynkach lęgną się karaluchy. Te ohydnie wyglądające szkodniki najczęściej żyją w zsypach na odpadki. Wmontowanie kontenera na śmieci w nieruchomości można uznać bez wahania za najgorszy pomysł architektoniczny w naszej historii.

Sad, jabłonie
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Obecność śmieci jest wymarzoną sytuacją dla wszelkiego gatunku insektów. Teraz lokatorzy bloków z PRLu muszą znosić takie plagi. Jeśli też masz problemy z karaluchami, koniecznie wynajmij jakieś przedsiębiorstwo, które zajmuje się usuwaniem szkodników. Generalnie jest to coś, co powinna opłacić spółdzielnia mieszkaniowa. Jeśli w nieruchomości wszyscy mają mieszkania na własność, zarządź zbiórkę na wynajem fachowców od odrobaczania. Jest to nietania impreza, jednak jak warto przeznaczyć duże pieniądze, by pozbyć się karaluchów.Dla ludzi, którzy posiadają sady bądź inne hodowle, niezbędnym preparatem jest Mospilan. Ta silna i skuteczna trutka na insekty błyskawicznie niweluje najszkodliwsze zagrożenia. W sezonie letnim drzewa są są demolowane przez mszyce, które umieją wyrządzać znaczne uszkodzenia. Mospilan jest fantastycznym preparatem na ich zabijanie, ponieważ działa nie jedynie na zewnętrznej stronie drzewek, ale także wewnątrz ich. Innymi robakami, które są zabijane przez Mospilan, są różne rodzaje owocnic. Każdy rolnik orientuje się, jak ważne jest ich wybijanie.

Innym znacznym zadaniem dla uprawiający rolę jest zwalczanie korników. Te małe robaki umieją totalnie zniszczyć drzewa. Jednak największym utrapieniem insekty te są dla osób, które mieszkają w domach zbudowanych z drewna. Długotrwałe żerowanie tych insektów w domostwie może znacznie osłabić konstrukcję budynku. Korniki też są powodem bezsennych nocy właścicieli zabytkowych mebli. Jeżeli masz w domu wartościowe stare okazy sztuki meblowej, koniecznie wyłóż gotówkę na wydajne środki na korniki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:33:28
Tagi: drzewa, preparaty, sady, karaluchy, insekty