Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Najciekawsze metody wycinki krzewów

Zamierzeniem wielu z nas jest stworzenie własnego domu. Poniektórzy szczęśliwcy wychowali się w pięknym domu z ogrodem, w otoczeniu drzew i krzewów. Po latach dorastania, mieszkając w takim domku, sami chcą wybudować podobny.

grunt na sprzedaż
Napisał: Nicholas A. Tonelli
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy mieszkają w małym mieszkaniu czują się jak w „klatce”, brakuje im przestrzeni i wolności. Oprócz tego niewykonalne jest przebywanie w ogródku; jedząc posiłek, czy bawiąc się z dziećmi.

Niestety własny dom i ogródek, to nie tylko przyjemność, ale i dużo obowiązków. Dom wymaga dużo pracy przy sprzątaniu, a ogródek, przy dbałości o niego. W ogródku szczególnie znacząca jest pielęgnacja drzew. Co jakiś czas warto podciąć drzewka i krzewy, by prezentowały się piękniej i były zdrowsze. Duże drzewa mogą niestety stanowić spore zagrożenie dla nas lub naszej posesji. Warto o tym pamiętać i kontrolować, czy nie dzieje się nic niepokojącego. Czasami, że korzenie wieloletnich drzew zagrażają fundamentom domu. Niezbędna staje się wtedy wycinka drzew (zobacz więcej).
Warto jednak wiedzieć, że aby zlikwidować drzewo lub krzew w ogrodzie, niezbędne jest nam pozwolenie wydane przez władz miasta, lub gminy, w której mieszkamy. Bez tego dokumentu niestety trzeba się spodziewać wysokich kar. Autor:

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:49:47