Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Myślisz, iż własny dom to leniuchowanie? Nie do końca, ponieważ czeka Cię dużo różnych zadań – w domu, jak w ogrodzie

Wiele osób decyduje się na dom z ogrodem. I słusznie, to miło być posiadaczem takiego domu, być u siebie, nie musieć się kłócić z sąsiadami jak na osiedlu. Wiele osób marzy wręcz o tym, by wybudować dom i mieć święty spokój. Kłopot w tym, że świętego pokoju mieć nie będziesz. Oczywiście, sąsiedzi z bloku to przeszłość, ale pojawią się inne wątpliwości. Jakiego typu?

Trawnik
Napisał: jmenard48
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/jmenard48/2399652376/
Dużo ich jest, aż nie sposób wszystkich powiedzieć, gdyż własny dom, to oczywiście dach i ściany, to teren wokół domu oraz podjazd, to różne pomieszczenia i garaż, to oświetlenie oraz ogrzewanie. To wszystko i każda z tych rzeczy jest na Twojej głowie. Być może wynajmiesz do wszystkiego specjalistów, ale czy masz na to wystarczającą ilość pieniędzy? Warto jednocześnie rozplanować domowe obowiązki na małe etapy. W tym artykule skupimy się na czymś szczególnie domowym: kolory ścian i czymś przydomowym, czyli wertykulacja trawnika.Wertykulacją nazywamy proces, kiedy przy pomocy właściwych narzędzi usuwamy mech oraz zbity filc, a tworzy się on podczas intensywnego korzystania z trawnika. To istotny zabieg, bo filcu jest czasem tak wiele, iż trawa najzwyczajniej nie chce rosnąć. W czasie wertykulacji mają miejsce również inne ważne zabiegi, na przykład nacina się powierzchniowo darń, co sprawia, iż do trawnika może dotrzeć większa ilość wody. Nie trzeba chyba podkreślać, jaki ma to wpływ na cały proces porostu trawy. Trawa się tak naprawdę lepiej korzeni, ponieważ ma dużo wolnej przestrzeni.

Salon
Napisał: Emily May
Na podstawie: http://www.flickr.com
Proces wertykulacji jest zdecydowanie bardziej intensywny niż przykładowo proces aeracji, to znaczy, napowietrzanie - praktyczne informacje.

Jeśli omawiana tutaj kwestia jest dla Ciebie zajmująca, to ponadto zobacz także podobne warte zapoznania się teksty!

Z czego to się bierze? Weltykulatory mają koliste ostrza stałe albo sprężynowe, co pozwala ciąć trawę aż do ziemi. To powoduje też, iż gleba się napowietrza. Po tych ogrodowych czynnościach dobrze wrócić do domu, by wprowadzić trochę życia do naszego domu. Owszem, ściany same w sobie nie są ciekawe, powinniśmy więc je odpowiednio pokolorować. Tylko na jaki kolor? No to jest zagwozdka, a odpowiedź jest zależna od naszych preferencji. Jeśli preferujemy ciepłe kolory, wybierzmy żółty czy czerwony, jak zimne\wolimy zimne to niebieski lub granatowy.

Jak chcemy klasycznie to czarny i biały. Z innej strony są konkretne prawidła, jak dobrać kolor ścian, by było jak najlepiej, przykładowo w pokoju, gdzie jest mało naturalnego światła nie powinniśmy malować na przykład na niebiesko, ponieważ będzie w takim pokoju ponuro. No chyba, że to sypialnia, gdzie przebywamy sporadycznie - wnętrzarskie porady.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:26:46
Tagi: trawnik, ogrody, Wertykulacja