Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

December 2017 archive

Batalia z robactwem

Sad w kwietniu
Napisał: swimboy1
Polacy, którzy mieszkają w blokach zbudowanych w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, od lat walczą ze strasznym problemem. W tego rodzaju blokach mnożą się jak króliki karaluchy. Te uparte szkodniki zwykle uwijają sobie gniazdka w zsypach na odpady. Wmontowanie kontenera na śmieci w budynku można uznać oficjalnie za najgorszy projekt architektoniczny w dziejach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:33:28
Tagi: drzewa, preparaty, sady, karaluchy, insekty

Najciekawsze metody wycinki krzewów

Farby przyjazne dla zdrowia
Napisał: Dekoral
Na podstawie: Dekoral
Celem wielu z nas jest wybudowanie swojego domu. Niektórzy szczęśliwcy spędzili dzieciństwo w klimatycznym domu z ogródkiem, w otoczeniu drzew i krzewów. Po latach dorastania, mieszkając w takim domku, sami chcą mieć taki sam.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:49:47

Zestaw pomysłów świetny sposób na spędzenie czasu na wolnym powietrzu

trampolina
Napisał: Henry Burrows
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ostatnio bardzo popularne okazały się trampoliny ustawiane za domami na podwórku. Tego rodzaju trampoliny ogrodowe zwłaszcza w czasie cieplejszych dni są idealną rozrywką dla naszych dzieci. Na początku trzeba dzieciakom wyjaśnić, że dobrze, kiedy na trampolinie jest jedna osoba, bo wiadomo jak to bywa z dzieciakami. Ciężko im panować nad własnymi skokami i mogą sobie niechcący wyrządzić krzywdę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:48:45
Tagi: dziecko, wakacje, trampolina, gokart

Myślisz, iż własny dom to leniuchowanie? Nie do końca, ponieważ czeka Cię dużo różnych zadań – w domu, jak w ogrodzie

Czym kosić trawnik?
Napisał: ClearSense
Na podstawie: ClearSense
Wiele osób decyduje się na dom z ogrodem. I słusznie, to cudownie być posiadaczem takiego domu, być u siebie, nie musieć się kłócić z sąsiadami jak na osiedlu. Wiele osób marzy w sumie o tym, aby postawić dom i mieć święty spokój. Kłopot w tym, iż świętego pokoju możesz nie mieć. Wiadomo, sąsiedzi z bloku to przeszłość, ale pojawią się inne dylematy. Jakie?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:26:46
Tagi: trawnik, ogrody, Wertykulacja

To już wiosenny czas, czas żeby przygotować ogród na wiosnę. Jak to zrobić? Najważniejsze to pamiętać o podstawach, czyli o wertykulacji

Ogród z pięknym trawnikiem
Napisał: Berlt Watkin
Na podstawie: https://www.flickr.com
Idzie wiosna, a to najkorzystniejszy czas, by pomyśleć o naszym ogrodzie, czyli też o trawniku. Każdego roku mówimy, że z pewnością lepiej o niego będziemy dbać, żeby prezentował się ładnie, zdrowo, zielono oraz gęsto. Jednakże nim będziemy przystępować do działania nie zapominajmy, że po pierwszej najważniejsza jest wertykulacja trawnika. Jest ona bardzo istotna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:26:46
Tagi: trawnik, Wertykulacja, weltykulator

W jakich sklepach odszukać profesjonalne podzespoły do wysokiej jakości sprzętów?

kosiarka
Napisał: Husqvarna
Na podstawie: Husqvarna
Większość ludzi bardzo dobrze zdaje sobie sprawę, jak istotne jest właściwe dopasowanie konkretnych części – aby dane urządzenie cechowało się bezawaryjną pracą. Gdy często wykorzystujemy kosiarkę rotacyjną, powinniśmy od czasu do czasu upewniać się, czy nic nie zakłóca jej sprawności. Być może konieczne stanie się zastąpienie niedziałających podzespołów nowymi częściami, kierując się bieżącymi potrzebami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:25:58
Tagi: zakup, awaria, podzespoły

Różne wyniki dla wielbicieli pielęgnowania ogródków, czyli jak prowadzić swój ogród.

działka
Napisał: Eric Rayner
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy z nas miał niegdyś marzenie o posiadaniu mieszkania, działki i psa. Teraz posiadanie pięknego ogródka wymaga ogromna ilość pracy i cierpliwości. Teraz, aby zaprojektować piękny działkę to nie lada zadanie specjalne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:17:56
Tagi: pielęgnacja, praca, ogrodnik

Profesjonalna dbałość o drzewa w Warszawie!

drzewa liściaste
Napisał: TJO1973
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mnogość firm działa aktualnie w zakresie pielęgnacji drzew, krzewów, ogrodów oraz innych mniejszych czy też większych terenów zielonych. Fachowa pielęgnacja drzew jest niezmiernie ważna, ponieważ zbyt długie gałęzie oraz zbyt rozrośnięte drzewa zdołają być zagrożeniem w niektórych miejscach, szczególnie w toku ostrych burz oraz wiatrów. Gałęzie, jakie nie pozostały prawidłowo przycięte, mogą spaść na chodnik lub ulicę, a nawet na przechodzącą lub przejeżdżającą osobę. Niewątpliwie więc każde miasto winno dbać o profesjonalną i regularną pielęgnację drzew i terenów zielonych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:17:56
Tagi: krzewy, gałęzie, opinie

Korzystajmy z świetnej jakości urządzeń|Doskonałej jakości sprzęt ogrodniczy

Trawnik
Napisał: Peter Kaminski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy niedaleko naszego domu jest trawnik, który przynajmniej od czasu do czasu musimy pielęgnować, to z pewnością musimy posiadać na swoim wyposażeniu jak najwspanialsze sprzęty, przez które będziemy mogli to zrobić. To samo dotyczy chwili, jeśli posiadamy kominek i co kilka tygodni musimy porąbać drewno, aby móc w nim napalić. Wtedy też musimy wykorzystywać jedynie siekiery najlepszej firmy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:09:04
Tagi: trawniki, ogrody, Fiskars, łopaty, siekiery

Dobre ceny, doskonałe propozycje producenta

Wiejski ogród
Napisał: ChodHound
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najlepsze nasiona traw, jakie dziś oferowane są na rynku, stają się przebojem na rynku. Klienci są świadomi tego, na kim mogą polegać. Nasiona wykorzystywane są do zakładania różnej wielkości trawników. W krótkim czasie urosnąć może trawnik na miarę oczekiwań klientów. Polecenie bierze się z proponowania najwyższej jakości przez markę. Staranny trawnik to świadectwo współżycia z naturą, a dodatkowo stanowi znakomite tło dookoła różnych obiektów architektonicznych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:09:03
Tagi: Trawy, ceny, dzień, klienci, warto

Uprawy na tarasie czyli warzywnik mieszczucha

Zioła w ogrodzie
Napisał: KateMonkey
Na podstawie: www.flickr.com
W jaki sposób stworzyć ogród tonący w kwiatach od wiosny do jesieni? Jak zaprojektować najpiękniejsze kwietne rabaty? Jak walczyć ze szkodnikami? O jakiej porze roku wkładać do ziemi cebule tulipanów?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:09:03
Tagi: kwiaty, rabaty, balkony, ogrody, warzywa