Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

December 2017 archive

Batalia z robactwem

Sad w kwietniu
Napisał: swimboy1
Polacy, którzy mieszkają w blokach zbudowanych w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, od lat walczą ze strasznym problemem. W tego rodzaju blokach mnożą się jak króliki karaluchy. Te uparte szkodniki zwykle uwijają sobie gniazdka w zsypach na odpady. Wmontowanie kontenera na śmieci w budynku można uznać oficjalnie za najgorszy projekt architektoniczny w dziejach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:33:28
Tagi: drzewa, preparaty, sady, karaluchy, insekty

Najciekawsze metody wycinki krzewów

Farby przyjazne dla zdrowia
Napisał: Dekoral
Na podstawie: Dekoral
Marzeniem wielu z nas jest wybudowanie własnego domu. Poniektórzy szczęśliwcy spędzili dzieciństwo w klimatycznym domu z ogródkiem, z rabatkami. Po latach dorastania, spędzonych w takim domu, sami chcą wybudować podobny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:49:47

Zestaw pomysłów świetny sposób na spędzenie czasu na wolnym powietrzu

trampolina
Napisał: Henry Burrows
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ostatnimi czasy powszechne stały się trampoliny ustawiane za domami w ogrodach. Takie trampoliny ogrodowe szczególnie podczas ciepłych dni są idealną zabawą dla naszych pociech. Na początku musimy dzieciom wytłumaczyć, że najlepiej, gdy na trampolinie jest jedna osoba, bo wszyscy wiemy jak to bywa z dzieciakami. Trudno im panować nad własnymi podskokami i mogą sobie niechcący zrobić krzywdę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:48:45
Tagi: dziecko, wakacje, trampolina, gokart

Myślisz, iż własny dom to leniuchowanie? Nie do końca, ponieważ czeka Cię dużo różnych zadań – w domu, jak w ogrodzie

Czym kosić trawnik?
Napisał: ClearSense
Na podstawie: ClearSense
Wiele osób decyduje się na dom z ogródkiem. I słusznie, to wspaniale mieć taki dom, być u siebie, nie musieć się użerać z sąsiadami jak na osiedlu. Wiele osób marzy wręcz o tym, aby wybudować dom i mieć święty spokój. Kłopot w tym, że świętego pokoju mieć nie będziesz. Oczywiście, sąsiedzi z bloku to już historia, lecz pojawią się inne dylematy. Jakiego typu?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:26:46
Tagi: trawnik, ogrody, Wertykulacja

To już wiosenny czas, czas żeby przygotować ogród na wiosnę. Jak to zrobić? Najważniejsze to pamiętać o podstawach, czyli o wertykulacji

Ogród z pięknym trawnikiem
Napisał: Berlt Watkin
Na podstawie: https://www.flickr.com
Nadchodzi wiosna, a to najlepszy czas, aby pomyśleć o naszym ogrodzie, czyli też o trawniku. Każdego roku mówimy, że na pewno dogodniej o niego będziemy dbać, żeby prezentował się piękne, zdrowo, zielono oraz gęsto. Jednak nim będziemy przystępować do działania nie można zapomnieć, iż po pierwszej najistotniejsza jest wertykulacja trawnika. Jest ona bardzo istotna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:26:46
Tagi: trawnik, Wertykulacja, weltykulator

W jakich sklepach odszukać profesjonalne podzespoły do wysokiej jakości sprzętów?

kosiarka
Napisał: Husqvarna
Na podstawie: Husqvarna
Większość potencjalnych konsumentów znakomicie zdaje sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie dopasowanie poszczególnych części – aby dane urządzenie cechowało się bezawaryjną pracą. Gdy często wykorzystujemy kosiarkę rotacyjną, powinniśmy co jakiś czas upewniać się, czy nic nie zakłóca jej sprawności. Być może niezbędne okaże się zastąpienie konkretnych podzespołów nowymi częściami, kierując się bieżącymi potrzebami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:25:58
Tagi: zakup, awaria, podzespoły

Różne wyniki dla wielbicieli pielęgnowania ogródków, czyli jak prowadzić swój ogród.

działka
Napisał: Eric Rayner
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy z nas posiadał kiedyś marzenie o tworzeniu domu, działki i psa. W dzisiejszych czasach posiadanie ładnego działki wymaga ogromna ilość pracy i cierpliwości. W dzisiejszych czasach, aby szrobić piękny ogródek to nie lada wyzwanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:17:56
Tagi: pielęgnacja, praca, ogrodnik

Profesjonalna dbałość o drzewa w Warszawie!

drzewa liściaste
Napisał: TJO1973
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mnogość firm działa aktualnie w zakresie pielęgnacji drzew, krzewów, ogrodów oraz innych mniejszych czy też większych terenów zielonych. Fachowa pielęgnacja drzew jest niezmiernie ważna, ponieważ zbyt długie gałęzie oraz zbyt rozrośnięte drzewa zdołają być zagrożeniem w niektórych miejscach, szczególnie w toku ostrych burz oraz wiatrów. Gałęzie, jakie nie pozostały prawidłowo przycięte, mogą spaść na chodnik lub ulicę, a nawet na przechodzącą lub przejeżdżającą osobę. Niewątpliwie więc każde miasto winno dbać o profesjonalną i regularną pielęgnację drzew i terenów zielonych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:17:56
Tagi: krzewy, gałęzie, opinie

Korzystajmy z świetnej jakości urządzeń|Doskonałej jakości sprzęt ogrodniczy

Trawnik
Napisał: Peter Kaminski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy niedaleko naszego domu jest trawnik, który przynajmniej od czasu do czasu musimy pielęgnować, to z pewnością musimy posiadać na swoim wyposażeniu jak najwspanialsze sprzęty, przez które będziemy mogli to zrobić. To samo dotyczy chwili, jeśli posiadamy kominek i co kilka tygodni musimy porąbać drewno, aby móc w nim napalić. Wtedy też musimy wykorzystywać jedynie siekiery najlepszej firmy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:09:04
Tagi: trawniki, ogrody, Fiskars, łopaty, siekiery

Dobre ceny, doskonałe propozycje producenta

Wiejski ogród
Napisał: ChodHound
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najlepsze nasiona traw, jakie dziś oferowane są na rynku, stają się przebojem na rynku. Klienci są świadomi tego, na kim mogą polegać. Nasiona wykorzystywane są do zakładania różnej wielkości trawników. W krótkim czasie urosnąć może trawnik na miarę oczekiwań klientów. Polecenie bierze się z proponowania najwyższej jakości przez markę. Staranny trawnik to świadectwo współżycia z naturą, a dodatkowo stanowi znakomite tło dookoła różnych obiektów architektonicznych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:09:03
Tagi: Trawy, ceny, dzień, klienci, warto

Uprawy na tarasie czyli warzywnik mieszczucha

Zioła w ogrodzie
Napisał: KateMonkey
Na podstawie: www.flickr.com
W jaki sposób stworzyć ogród tonący w kwiatach od wiosny do jesieni? Jak zaprojektować najpiękniejsze kwietne rabaty? Jak walczyć ze szkodnikami? O jakiej porze roku wkładać do ziemi cebule tulipanów?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:09:03
Tagi: kwiaty, rabaty, balkony, ogrody, warzywa