Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

W jaki sposób właściwie dbać o kwiaty i zwierzaki?

Ludzie coraz częściej wyprowadzają się z miast, budują domy za miastem, otaczają się roślinami i zwierzętami, cenią sobie nową jakość życia, spokój, przyrodę i naturę dosłownie na wyciągnięcie ręki. Do woli można mieć rośliny w domu i ogrodzie. Ten sielankowy krajobraz nie ma jednak samych zalet.

Meble ogrodowe
Napisał: PPG Deco Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: PPG Deco Polska Sp. z o.o.
Wiadomo, nie ma rzeczy idealnych, podobnie jest w kwestii życia na prowincji. Ludzie zmęczeni życiem miejskim rzucają wszystko i wyprowadzają się daleko od miasta. Niektórzy bardzo się w to wkręcają, planują tworzyć gospodarstwa agroturystyczne hodowlę strusi, czytają ssaki - hodowla, o zwierzętach gospodarczych, planują farmy zielone, produkcję zdrowej żywności, niektórzy myślą o winnicach, kolejni planują rozbudowę i stworzenie hotelu…

Wszystko pięknie, lecz do tych planów niezbędne są pieniądze i odpowiednie możliwości. Kasa oczywiście jest niezbędna, aby ruszyć budowę, a możliwości (przykładowo w przypadku winnicy, potrzeba mieć dużo terenu) nie zawsze możliwości są takie jakbyśmy tego chcieli. Co więcej, zdecydowana większość ludzi, którzy uciekli z miasta nie dość, że nie ruszyli z żadną inicjatywą, to dodatkowo narzekają na takie życie.

Kliknij ten link producent donic! Tam zobaczysz interesujące fakty na to zagadnienie, omówione w artykule.

Odpowiednia wiedza na ten temat kryje się w książkach (fachowe pozycje, dla hobbystów: porady o roślinach ogrodowych)Główne powody to dojazdy do miasta, do pracy. Wielu myślało, że będzie jeździć autem, ale okazało się to dość drogie. Zaczęli jeździć autobusami, jednakże kursów było tak mało, że ta możliwość była bardzo ograniczona. Pociągi? Do wielu miejscowości nie dojeżdżają, więc opcja nie istnieje. To jednak tylko czubek góry lodowej.

Kolejnym poważnym problemem są koszty życia. Postawiliśmy (lub kupiliśmy) dom, było lato, było pięknie, ale teraz nadeszła sroga zima i trzeba grzać. Opłaty zaczęły sprawiać nam problemy, nie przemyśleliśmy tego, z rozrzewnieniem wspominamy miejsce ogrzewanie, tanie, a zawsze było ciepło. Po kilku miesiącach okazuje się, że trzeba wyremontować dach, kolejny koszt. Później był mróz i w piwnicy popękały rury, a najgorsze jest to, że w czasie naprawy dachu zepsuła się rynna… Trzeba zamocować nową. Następnie zorientowawszy się, iż nie mamy… piorunochronu… I tak dalej. Zastanów się wobec tego, drogi człowieku, czy warto mieć swój dom.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-09 10:01:49
Tagi: rośliny, zwierzęta, książki, ogrzewanie, naprawy