Zrzeszenie miłośników roślin i ogrodów

dla ekologii

Zimowy ogród – dodatkowy pokój czy oranżeria?

Lubisz przebywać w otoczeniu roślin? A może chcesz oglądać stale interesującą przyrodę za panoramicznym oknem? Spoglądać w miękkim fotelu, przy filiżance gorącej herbaty na zasypane śniegiem drzewa...

piękny ogródek
Napisał: Nick
Na podstawie: http://www.flickr.com
Takie marzenia pozwoli nam urzeczywistnić ogród zimowy, który w ostatnich latach bywa modnym elementem zarówno nowo budowanych budynków jak i tych remontowanych. Posiadanie ogrodu (zielonastrefa.net/uslugi-ogrodnicze/pielegnacja-ogrodow/) zimowego to głównie wielka przyjemność dla mieszkańców domu oraz ich gości. Zależenie od tego jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć, możemy w nim stworzyć oranżerię lub przekształcić w dodatkowy salon. Przeznaczenie ogrodu (zielonaprzestrzen.pl/) zimowego zwykle zależy od jego wielkości, nie warto mimo wszystko budować pomieszczeń mniejszych niż 10 m² – na sam stół i cztery fotele należałoby wygospodarować powierzchnię 4-6 m², zależnie od wielkości mebli.Urządzenie ogrodu zimowego który pełni funkcję salonu czy jadalni daje duże możliwości aranżacji. Pasują tu zarówno rattanowe meble ogrodowe, jak i szykowne skórzane sofy. Podłoga może być z terakoty czy cegły, ale też z drewna, które dodaje wnętrzu przytulny klimat. Zamiast typowych dla ogrodów zimowych żaluzji okna mogą osłaniać zasłony. Dobrze jest z rozwagą dobrać barwy otoczenia. Jasne kolory powiększają wizualnie ogrody zimowe i letnią porą dają przyjemne wrażenie chłodu. Ciemne – łatwiej ”łapią” temperaturę i utrzymują ciepło, co zimą ma duże znaczenie.

Jednak zanim podejmiemy decyzję, w jaki sposób zaprojektować ogród zimowy, należy zdać sobie sprawę z tego, że utrzymanie go w należytym stanie wymaga niemało systematycznej pracy. W związku z tym pamiętajmy, iż na posiadanie oranżerii powinny się zdecydować osoby, które uwielbiają rośliny i mogą im poświęcić czas (ogrody zimowe - więcej informacji).

Podanie kosztu postawienia ogrodu zimowego nie jest łatwe. Ponieważ firmy robią uwzględniając potrzeby i wymagania zainteresowanego. Liczy si powierzchnia i kubatura oranżerii, materiał, z jakiego wybudowana jest konstrukcja, kształt ogrodu czy dachu. Najlepiej zwróćmy się o pomoc do polecanej firmy, a otrzymamy odpowiedź na nurtujące nas pytania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-04 11:38:50
Tagi: oranżeria, meble, materiał, sofy